[WIDEO] Powstał klip do tytułowego utworu z ostatniej płyty Leonarda Cohena

Teledysk do tytułowego utworu z pośmiertnego albumu Leonarda Cohena „Thanks For The Dance” jest już dostępny. 
 [WIDEO] Powstał klip do tytułowego utworu z ostatniej płyty Leonarda Cohena
Materiały prasowe

 

 

Londyńska fotografka Harley Weir została poproszona o stworzenie swojej wizualnej interpretacji piosenki „Thanks For The Dance”. “Jestem wielką fanką Leonarda Cohena. Jego teksty są bardzo surowe, ale jednocześnie tak ciepłe. Jestem szczęśliwa, że mogę być częścią jego dziedzictwa”. Dzięki świeżemu spojrzeniu artystki, teledysk z pewnością spodoba się szerokiemu gronu odbiorców i przekaże klimat ponadczasowej muzyki Leonarda Cohena. Wizualizacja, którą stworzyła Harley Weir ukazuje symbolikę narodzin, dorastania i śmierci. Aktorka Rowan Blanchard (Girl Meets World/The Goldbergs) gra pannę młodą, która została uchwycona pomiędzy bólem przemiany i obietnicą odrodzenia. Na planie teledysku pojawiła się również brytyjska modelka i aktorka Lily Cole wcielając się w rolę Wenus Botticelliego, otoczona przez niemowlęta, symbolizująca miłość, płodność i nowe życie.

 

Wypuszczony w zeszłym roku i nominowany w 2020 roku do nagrody JUNO w kategorii „Adult Alternative Album of the Year”, album „Thanks For The Dance” to przejmujący testament Leonarda Cohena, dokończony przez jego syna Adama Cohena oraz przyjaciół. 

 

„Thanks For The Dance” to ostatnie wideo z serii Thanks for the Dance: Artistic Responses to Leonard Cohen. Stworzony przez NOWNESS projekt ukazuje wizualne wizje utworów z pożegnalnego albumu barda.

Źródło: Materiały prasowe

 


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura