REKLAMA

Wiceprezydent Iranu zakażona koronawirusem. To czwarty polityk w tym kraju, który zaraził się Covid-19

Masumeh Ektebar, pełniąca urząd jednego z 12 wiceprezydentów Iranu, jest zakażona koronawirusem - poinformowały irańskie media państwowe. To czwarty polityk w tym kraju, u którego stwierdzono obecność Covid-19.
Tasnim News Agency Wiceprezydent Iranu zakażona koronawirusem. To czwarty polityk w tym kraju, który zaraził się Covid-19
Tasnim News Agency / Wikimedia Commons
Ebtekar to pierwszy urzędnik gabinetu irańskiego prezydenta Hasana Rowhaniego, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Wcześniej zachorowali: przewodniczący parlamentarnej komisji ds. bezpieczeństwa narodowego i spraw zagranicznych Modżtaba Zolnur, poseł Mahmud Sadeghi i wiceminister zdrowia Iradż Harirczi.

Jak podaje rmf24.pl, dziś irańska półoficjalna agencja Irna poinformowała, że piątkowe modlitwy w stolicy Iranu, Teheranie, oraz w kilku innych miastach kraju odwołano z powodu epidemii koronawirusa.
 

Wcześniej minister zdrowia Iranu Kijanusz Dżahanpur zaapelował do władz lokalnych w całym kraju o odwołanie piątkowych modlitw i wszelkich innych zgromadzeń. To efekt informacji o nagłym wzroście liczby ofiar epidemii w tym kraju. Według ostatnich danych resortu zdrowia 26 osób w Iranie zmarło, a liczba osób zainfekowanych wynosiła 245


- czytamy w serwisie.

Jak przypominają agencje informacyjne, wczoraj Arabia Saudyjska zamnknęła granice dla pielgrzymów, co oznacza, że na razie nie będą mogli oni odwiedzić świętych miejsc islamu - Mekki i Medyny.

cwp/rmf24.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura