REKLAMA

"Jan Paweł II jest bardzo istotnym symbolem polskości". Inauguracja obchodów roku św. Jana Pawła II

Dziś w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Świątyni Opatrzności Bożej odbyła się konferencja prasowa poświęcona obchodom 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Muzeum będzie można zwiedzać od soboty.
Dennis Jarvis "Jan Paweł II jest bardzo istotnym symbolem polskości". Inauguracja obchodów roku św. Jana Pawła II
Dennis Jarvis
Wikimedia Commons

Jan Paweł II jest bardzo istotnym symbolem polskości


- podkreślił w czasie konferencji prasowej wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, zaznaczając, że jubileusz stulecia urodzin Papieża jest dobrym momentem, aby skupić się na jego nauce.
 

Dzisiaj inaugurujemy wspólnie bardzo ważne obchody (…) 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. To są ważne obchody, to jest ważny jubileusz dla Polski z powodów oczywistych - Jan Paweł II wciąż jest najczęściej wymieniany jako osoba najważniejsza dla Polaków, we wszystkich badaniach, sondażach


- podkreślił wicepremier Gliński.
 

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, żeby w sposób mądry instytucjonalizować pamięć, czyli budować takie instytucje, które będą dbały o wartości związane z tą postacią, będą je propagowały, będą o nich debatowały i będą o nich nauczały


- dodał.

Dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego Marcin Adamczewski przekazał, że zostanie ono otwarte dla zwiedzających w sobotę 29 lutego o godz. 10.

cwp/wPolityce.pl
 

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura