REKLAMA

Asia Bibi pozdrawia Polaków i dziękuje za modlitwę

Dominika Cosic, dziennikarka TVP spotkała się z Asia Bibi, katoliczką przez lata więzioną za swoją wiarę w pakistańskim więzieniu. Bibi podczas spotkania podziękowała Polakom za udzielone jej wsparcie. 
 Asia Bibi pozdrawia Polaków i dziękuje za modlitwę
/ acjl.org

Są spotkania, na które czeka się latami. Ja na to z #AsiaBibi czekałam od 2012 r, gdy zaangażowałam się w sprawę jej uwolnienia. Dla takich rozmów warto być dziennikarzem Czerwone serce Dziś o 23 w @tvp_info krótki wywiad, dłuższy w #StudioZachód w niedzielę i w @pytanie_na

– napisała na Twitterze Cosic.

– Jeszcze jedno, #AsiaBibi prosiła mnie, bym w jej imieniu podziękowała wszystkim ludziom, którzy ją wspierali modlitwą, dobrą myślą, podpisywali petycje, przejmowali się jej losem Czerwone serce I prosiła, by pozdrowić Polaków, co z przyjemnością czynię 

– dodała dziennikarka. 

Pracując w polu chrześcijanka z Pakistanu Asia Bibi napiła się wody ze studni. W wyniku tego muzułmanie uznali studnię za nieczystą i jedyną możliwością jej oczyszczenia stanowiło, według nich, przejście Asii na islam. Ta jednak odmówiła, twierdząc, że Chrystus oddał za nią życie, a Mahomet nic dla niej nie zrobił. W wyniku tej wypowiedzi została pobita i zamknięta. Kobieta wiele lat spędziła w więziennej celi. 
Zamknięcie w więzieniu w nieludzkich warunkach, bez ubikacji, umywalki, okna, w celi o szerokości rozpiętych ramion, samotność, udręczenie oczekiwaniem na wykonanie kary śmierci za bluźnierstwo trwały przez dziewięć lat. Kobieta została wypuszczona z więzienia w 2018 r. 
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura