Ordo Iuris powoła system monitoringu fake newsów i mowy nienawiści na łamach mediów Agory S.A

Gazeta Wyborcza opisuje przykład Kobyłki, miasta, którego władze łamiąc się pod naporem faken newsów i propagandy LGBT, chcą się wycofać z przyjętej wcześniej opartej na konstytucji i istniejących zapisach prawa Samorządowej Karcie Praw Rodziny. Artykuł ma tytuł "Chcą się wycofać z uchwały anty-LGBT. "Bo miasto stało się plamą hańby" - mówią władze podwarszawskiej Kobyłki".
 Ordo Iuris powoła system monitoringu fake newsów i mowy nienawiści na łamach mediów Agory S.A
/ Pixabay.com

- Dla środowiska Gazety Wyborczej prorodzinne miejscowości to "plamy hańby" na mapie Polski. Nie wystarczą działania procesowe. W najbliższych tygodniach zostanie uruchomiony systematyczny monitoring fake newsów i mowy nienawiści na łamach mediów Agory S.A.
(...)
Autorzy kampanii dezinformacyjnej wymierzonej w prorodzinne miejscowości i obrażającej ich mieszkańców zapomnieli o jednym: W Polsce zawsze kłamstwo prędzej czy później wychodzi na wierzch. I tylko zmobilizuje obrońców Prawdy. Tak będzie też tym razem.


- pisze wiceprezes Ordo Iuris mec. Tymoteusz Zych.

- Potrzeba „uodpornienia” opinii publicznej na manipulacje i #FakeNews Monitoring #FakeNews musi być pozarządowy, niepowiązany z wielkimi koncernami medialnymi i... przede wszystkim skrajnie merytoryczny. Czysta informacja. Bez ocen. Czytelnik oceni, co jest prawdą. Zrobimy to!


- dodaje prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski cyk

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe