Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Strefy zniewolone ideologią LGBT

Kilka francuskich miast zawiesza współpracę z polskimi miastami partnerskimi. Powód? Danie wiary spreparowanym przez lewicowych aktywistów fake newsom o „strefach wolnych od LGBT”. Powodem rozpoczęcia nagonki przez lewicowych aktywistów stało się przyjęcie przez niektóre samorządy stanowisk sprzeciwiających się radykalnym postulatom politycznym zawartym w Karcie LGBT+ - czytamy w najnowszym “Tygodniku Solidarność”. 
 Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Strefy zniewolone ideologią LGBT
fot. TS
To jakie efekty przynoszą kłamstwa na temat Polski przedstawia Agnieszka Żurek: 

Propaganda przeciwko Polsce odnosi konkretne skutki. Pod wpływem tej nagonki kilka francuskich samorządów zerwało współpracę partnerską ze swoimi polskimi odpowiednikami. Po Saint-Jean-de-Braye w Loarze, które 18 lutego ogłosiło decyzję o zawieszeniu partnerstwa z Tuchowem, gminą w południowej Polsce, dwa dni później współpracę z Kraśnikiem zawiesiło Nogent-Sur-Oise. Wcześniej oba partnerskie samorządy prowadziły zgodną współpracę przez kilkanaście lat. Tuchów został przez samorząd francuski uznany za „strefę wolną od LGBT”, a polski rząd został określony mianem „skrajnie prawicowego”. – W naszym regionie Loiret były trzy obozy koncentracyjne. Ten w Jargeau był przeznaczony dla Cyganów i homoseksualistów. Nie możemy akceptować decyzji takich jak ta, podejmowanych z lekceważeniem praw człowieka – uznała Colette Martin-Chabbert, doradczyni mera Saint-Jean-de-Braye ds. międzynarodowych. –W numerze również artykuł dotyczący potencjalnej adopcji dzieci przez pary homoseksualne. 

LGBT+ to ideologia, która już od dekady rozpycha się łokciami w całej Europie. Pod pretekstem walki o równe prawa gejów, lesbijek, biseksualistów oraz transseksualistów (i pozostałych mniejszości seksualnych), domaga się uznawania małżeństw osób jednej płci oraz możliwości nieograniczonej adopcji dzieci przez takie pary. Czy słusznie? 

Pyta Paweł Pietkun. 

Agnieszka Żurek rozmawia z Barbarą Nowak, małopolską kurator oświaty. 

Ta kampania to nie przypadek, ale celowa, dobrze zaplanowana strategia. Chodzi tu o to, żeby zupełnie zdyskredytować Polskę, pokazać ją jako kraj absolutnie homofobiczny, pozbawiony szacunku dla drugiego człowieka, łamiący podstawowe wartości, na których opiera się zachodnia cywilizacja. Taki jest cel tej kampanii. Mamy w niej do czynienia z coraz to nowymi sytuacjami, w których tworzy się alternatywną rzeczywistość – jak choćby właśnie ostatnio ma to miejsce w przypadku fake newsa o „strefach wolnych od LGBT”. Światowe media powielają obrazek z tablicami „strefa wolna od LGBT” przykręconymi do tablic z oznaczeniami nazw miejscowości. Tymczasem nie było w Polsce ani takich tablic, ani takich stref.Marek Budzisz w dziale zagranica twierdzi, że “Rosja chce wziąć Białoruś głodem” 

Czy mamy zatem do czynienia z pokojem po politycznym sporze między obydwoma państwami, który elektryzował opinię publiczną obydwu krajów w ostatnich miesiącach i przyciągał uwagę zewnętrznych obserwatorów, czy raczej można mówić o chwilowym uspokojeniu? Zdaniem rosyjskich politologów i dziennikarzy raczej w grę wchodzi ten drugi wariant, a w dłuższym planie Moskwa nie zrezygnowała z połknięcia znacznie mniejszego i słabszego, ale strategicznie ważnie położonego sąsiada. Dmitrij Butrin, rosyjski dziennikarz, zastępca redaktora dziennika „Kommiersant”, człowiek z pewnością dobrze poinformowany (ujawnił w ubiegłym roku istnienie 31 „kart drogowych”, które doprowadzić miały do gospodarczej i politycznej integracji obydwu krajów), mówi Radiu Svoboda, że w obliczu oporu Łukaszenki na Kremlu przyjęto inną polityczną strategię, która nie zakłada na razie połknięcia sąsiada.Z Hansem, wokalistą zespołu Luxtorpeda romawia Bartosz Boruciak: 
 

Publicystyczno-humorystyczne utwory to część mojej działalności artystycznej. Lubię wbijać szpileczki w miejsca, które mnie bawią w przestrzeni publicznej. Kiedyś były bareizmy, teraz są europeizmy. Polityka wdarła się w każdy obszar życia. Każdy jest specjalistą od wszystkiego. Ludzie spotykają się i prędzej czy później budzą się wśród nich negatywne emocje związane z polityką. Po co się denerwować?

- mówi nam Hans. W numerze również m.in. 
  • "Przyczajony tygrys, zjada ukrytego smoka, o indyjskiej gospodarce
  • "Starcia o Nord Stream 2" Teresy Wójcik 
  • Prof. Marek Jan Chodakiewicz "Rasputin, sekty, rewolucja" 
  • "Sygnał radiowy spoza galaktyki" Paweł Pietkun 
  • "Dziewczyny Kalbara w Dolinie Indianki", Mateusz Kosiński wspomina sukcesy polskich pańczenisterk sprzed 60 lat

Najnowszy numer "TS" (10/2020) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 


Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura