REKLAMA

Uczestniczki Powstania Warszawskiego uhonorowane przez Strażniczkę Korony Rumuńskiej. Chwała Bohaterkom!

Polskie bohaterki zostały dziś uhonorowane przez księżniczkę Małgorzatę Hohenzollern-Sigmaringen, Stażniczkę Korony Rumuńskiej.
Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Uczestniczki Powstania Warszawskiego uhonorowane przez Strażniczkę Korony Rumuńskiej. Chwała Bohaterkom!
Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych / Facebook
W Muzeum Powstania Warszawskiego Jej Królewska Wysokość księżniczka Małgorzata Hohenzollern-Sigmaringen, Strażniczka Korony Rumuńskiej uhonorowała Krzyżami Rumuńskiej Rodziny Krolewskiej uczestniczki Powstania Warszawskiego Hannę Stadnik, Halinę Jędrzejewską i Annę Stupnicką-Bando

- poinformował uczestniczący w uroczystości szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.
 
Chciałbym podziękować Waszej Królewskiej Wysokości za to odznaczenie naszych wspaniałych Dam, naszych Bohaterek, kobiet które stają się wzorem współczesnych i przyszłych pokoleń

- podkreślił szef UdSKiOR podczas uroczystości.
 
Dziękuję Waszej Wysokości za ten wspaniały gest, który symbolizuje wdzięczność narodu rumuńskiego dla polskich kobiet walczących o wolność nie tylko swojego kraju i swojego narodu, ale o wolność wszystkich narodów i państw. Chwała Bohaterkom! Chwała Żołnierzom Armii Krajowej!

- zakończył przemówienie Jan Józef Kasprzyk.
cwp/Facebook

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura