Ciekawe. Jak wyszukiwarka Twittera wyszukuje kandydatów na prezydenta? Dudę i Bosaka inaczej niż innych

Postanowiliśmy przyjrzeć się wyszukiwaniu nazwisk kandydatów na urząd prezydenta w wyszukiwarce Twittera. Sprawdziliśmy każdego i co do zasady wyniki wyszukiwania są podobne. Z dwoma wyjątkami.
 Ciekawe. Jak wyszukiwarka Twittera wyszukuje kandydatów na prezydenta? Dudę i Bosaka inaczej niż innych
/ Cezary Krysztopa
Taki jest efekt wyszukiwania hasła "Małgorzata Kidawa-Błońska". Jak widać po wpisaniu hasła, wyświetla się profil kandydata i tweety, w których występuje frazaBardzo podobnie wyświetla się wynik wyszukiwania frazy "Władysław Kosiniak-Kamysz"Jak również frazy "Robert Biedroń". Choć tutaj z jakichś powodów wyświetlają się również profile Andrzeja Dudy i Władysława Kosiniaka-KamyszaStandardowo wyświetla się również wynik wyszukiwania frazy "Szymon Hołownia"Ciekawie zaczyna się robić przy wynikach wyszukiwania frazy "Krzysztof Bosak". Owszem, wyświetla się jego profil, ale dość nisko w wynikach wyszukiwaniaA najbardziej zastanawiająco wygląda wynik wyszukiwania frazy "Andrzej Duda", ponieważ profilu obecnego prezydenta próżno szukać na liście wyników, chociaż pod względem liczby obserwujących jest to profil największyW obu przypadkach narzędzie do wykrywania shadowbanów na Twitterze nie wykrywa żadnego shadowbana


cyk

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe