Co się dzieje w Senacie? Spekulacje. Marszałek Grodzki ma jednak koronawirusa?

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, ze posiedzenie Senatu zostało przesunięte na godzinę 15, a także że może być zupełnie odwołane. Mówił również, ze jako lekarz został poinformowany o przyczynach przez Marszałka Grodzkiego, ale że jednocześnie obowiązuje go tajemnica. Sytuacja wywołuje spekulacje na temat stanu zdrowia Marszałka.
 Co się dzieje w Senacie? Spekulacje. Marszałek Grodzki ma jednak koronawirusa?
screen YouTube TV Republika
Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Senacie wicemarszałek Stanisław Karczewski oświadczył, że dzisiejsze rozpoczęcie posiedzenia Senatu zostanie przesunięte. Jak dodał: „być może odwołane”.

Karczewski przyznał, że otrzymał informację od marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego „jak lekarz od lekarza”.
 

– Mnie powiedział jako lekarzowi o przyczynach, ale na razie nie mogę się z państwem podzielić tą informacją. Po pierwsze jest niepewna. Po drugie jest to informacja przekazana lekarzowi przez lekarza i prosił o zachowanie tajemnicy, więc zachowuję tę tajemnicę.


– mówił wicemarszałek Karczewski

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną przyznał, że poddał się testowi na obecność koronawirusa. Polityk niedawno przebywał we Włoszech i Japonii. Po powrocie Marszałek miał utrudniać na lotnisku procedury związane z przeciwdziałaniem epidemii. Jego zachowanie dość powszechnie uznane zostało za niefrasobliwe i nieodpowiedzialne.

Ministerstwo Zdrowia: 47 przypadków koronawirusa w Polsce

Przypomnijmy, że obecnie łączna ilość potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wynosi 47. Do godz. 9 rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o szesnastu nowych przypadkach.

– Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań). W sumie mamy 47 przypadków zakażenia – czytamy w komunikacie resortu zdrowia.

Źródło: Niezalezna.pl / dorzeczy.pl


Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura