REKLAMA

Nie chodźmy w Tatry!

Mimo niedawno wprowadzonego przez dyrekcję Tatrzańskiego Parku Narodowego zakazu wejścia w najwyższe polskie góry nadal wędrują po nich niefrasobliwi turyści.
 Nie chodźmy w Tatry!
             Naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Jan Krzysztof wystąpił z apelem, żeby w związku z zagrożeniem epidemicznym zrezygnować z wyjść w Tatry, ponieważ jego podwładni obawiają się, że sami mogą zostać zarażeni koronawirusem podczas akcji - poinformowała Polska Agencja Prasowa.
            Mimo niedawno wprowadzonego przez dyrekcję Tatrzańskiego Parku Narodowego zakazu wejścia w najwyższe polskie góry nadal wędrują po nich niefrasobliwi turyści. Ostatnio jeden z nich prosił o pomoc w zejściu ze Świnicy, a inny spadł z Rysów. Strażnicy TPN zawrócili ze szlaków kilkadziesiąt nie przestrzegających zakazu osób.
            TOPR prosi również nieobjętych zakazem mieszkańców powiatu tatrzańskiego, aby nie wybierali się na górskie wędrówki.
            - Jeżeli dojdzie u nas do konieczności kwarantanny, to nasze możliwości działania będą mocno ograniczone. Obawiamy się, że z uwagi na wytyczne, możemy nie udzielić pomocy potrzebującym, jeśli sami będziemy objęci kwarantanną. Zespół ratowników, pilotów i mechaników śmigłowca jest tak mały, że w krótkim czasie nawet podejrzenie zachorowania w tym gronie może spowodować drastyczne ograniczenie możliwości działania - powiedział PAP Jan Krzysztof.
            Zamknięto już wszystkie punkty wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego, kierownicy schronisk nie przyjmują rezerwacji i proszą przebywających w  nich jeszcze turystów o wykwaterowanie, nieczynne są parkingi przy wejściach na szlaki oraz wyciągi narciarskie na obszarze polskich Tatr.
            Mimo to zdarzają się nieodpowiedzialni amatorzy wędrowania po tatrzańskich szlakach, którzy narażają życie  i zdrowie własne oraz TOPR-owców.
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura