Kierowca ciężarówki pilnie poszukiwany

Kierowcy ciężarówek i ciągników siodłowych, spawacze, pielęgniarki i położne, samodzielni księgowi oraz krawcy i pracownicy produkcji odzieżowej to zawody deficytowe w Polsce. Wyniki ogólnopolskiego badania "Barometr zawodów" opublikowano na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Tomasz Gutry Kierowca ciężarówki pilnie poszukiwany
Tomasz Gutry / Tygodnik Solidarność
Deficyt zawodow zauważalny jest szczególnie w dużych miastach. Jednak w skali całego kraju najczęściej wskazywanym zawodem deficytowym są kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych. W dużych aglomeracjach miejskich przedsiębiorstwa mają problem ze znalezieniem odpowiednich osób na stanowisko kierowców autobusów. Wśród branż, w których w br. można spodziewać się deficytu to te związane z budownictwem i przemysłem (m.in. spawacze, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, cieśle i stolarze budowlani, murarze i tynkarze, monterzy instalacji budowlanych) oraz gastronomią (m.in. szefowie kuchni i kucharze). najwięcej problemów będzie także w służbie zdrowia i usługach medycznych (pielęgniarki i położne, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej).
Badanie to ma na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie, w jakich zawodach będzie łatwiej, a w jakich trudniej znaleźć pracę w najbliższym roku. "Barometr zawodów" pokazuje jak sytuacja wygląda w województwach i powiatach. Badanie przeprowadzono po raz drugi.

IK

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe