REKLAMA

"Głos pracownika": Jak znaleźć dobrą ofertę pracy?

Czy dobra oferta pracy to taka, która jest dostosowana do naszych kwalifikacji, czy może po prostu dobrze płatna? Czym się kierować w poszukiwaniu idealnego stanowiska? Na te pytania próbowali odpowiedzieć dziennikarze Radia Gdańsk w ostatniej audycji „Głos pracownika”.
 "Głos pracownika": Jak znaleźć dobrą ofertę pracy?
/ T. Gutry Tygodnik Solidarność

- Dobra oferta pracy, to oferta dopasowana do naszych predyspozycji. To taka, która jest zgodna z naszymi wartościami. Jeżeli potrafimy sami siebie przekonać, że w danej pracy się odnajdziemy i będziemy mogli się rozwijać, to łatwiej będzie nam przekonać o tym przyszłego pracodawcę. Dobra oferta pracy to taka, która pozwala nam się realizować

– wyjaśnia Małgorzata Prawdzik, właścicielka firmy Talenty i Rezultaty.

Gdzie najlepiej szukać ofert pracy?

– Standardowo każdy z nas sięga do portali internetowych. To dobre źródło, by zorientować się, jaka sytuacja panuje na rynku. Ale nie można się zamykać jedynie na to źródło. Kluczowe są także kontakty ze znajomymi. Są też takie osoby jak „centra wpływów”. To osoby mające wiele kontaktów i numerów telefonów. Z nimi również warto porozmawiać

– przekonuje Małgorzata Prawdzik.

Na co zwrócić uwagę przy porównywaniu konkretnych ofert pracy? Według gościa audycji „Głos pracownika” ważne jest, by przede wszystkim kierować się swoimi umiejętnościami, które chcemy wykorzystać w danej pracy, a także benefitami, które oferuje przyszły pracodawca.


***
Chcesz wiedzieć, jakie masz prawa i obowiązki jako pracownik? Jak negocjować z pracodawcą? Jakie są tendencje na rynku pracy? Gdzie łamane są prawa pracownicze? I co wtedy zrobić? To tylko niektóre tematy, którymi zajmują się reporterzy „Radia Gdańsk”. Nowa audycja „Głos pracownika” w każdy poniedziałek o 12.30, a także na stronie www.radiogdansk.pl.
Audycja „Głos Pracownika” powstaje we współpracy z „Tygodnikiem Solidarność”.


mk

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura