REKLAMA

Szef MON przypomina o infolinii dla osób w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem koronawirusa

– Infolinia cieszy się dużym zainteresowaniem osób poszukujących wsparcia – czytamy we wpisie szefa MON Mariusza Błaszczaka.
 Szef MON przypomina o infolinii dla osób w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem koronawirusa
/ mswia.gov.pl
Szef Ministerstwa Obrony Narodowej poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że od środy działa specjalna infolinia dla osób w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem choroby wywołanej koronawirusem.

Od środy pod numerem 800 100 102 działa infolinia Wojsk Obrony Terytorialnej dla osób w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem #koronawirus. Infolinia cieszy się dużym zainteresowaniem osób poszukujących wsparcia – czytamy we wpisie Mariusza Błaszczaka.

Koronawirus w Polsce

Zakażenie koronawirusem wykryto u kolejnych 11 osób. Liczba potwierdzonych przypadków w Polsce wzrosła do 378 – podało w piątek przed południem Ministerstwo Zdrowia.

Resort przekazał też, że zmarła szósta osoba - to 27-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu Łańcucie. Jednak według najnowszych informacji bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety nie był koronawirus, ale sepsa.

Została włączona do tych sześciu osób, ponieważ była osobą zakażoną koronawirusem, ale jak poinformowali nas medycy ze szpitala w Łańcucie bezpośrednią przyczyną śmierci nie był jednak COVID-19, ale sepsa – powiedział rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Nowe potwierdzone przypadki zakażenia dotyczą trzech osób z woj. lubelskiego, trzech osób z dolnośląskiego, dwóch osoby w woj. wielkopolskiego oraz po jednej z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego.

Źródło: Twitter / PAP
kpaAnkieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura