„Mam wrażenie, że zachowują się jak Sowieci po Czarnobylu”. Gasiuk-Pihowicz atakuje rząd i prezydenta

– Mam wrażenie, że A. Duda i PiS zachowują się jak Sowieci po Czarnobylu. Wmawiają Polakom, że nic groźnego się nie dzieje – twierdzi posłanka Koalicji Obywatelskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz.
 „Mam wrażenie, że zachowują się jak Sowieci po Czarnobylu”. Gasiuk-Pihowicz atakuje rząd i prezydenta
fot. screen YouTube
Podczas specjalnej, wieczornej konferencji prasowej z udziałem szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego oraz m.in. ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego, poinformowano o wprowadzeniu stanu epidemii na terenie całego kraju.

Stan epidemii daje nowe prerogatywy i nakłada na nas nowe obowiązki – podkreślił premier. Dodał również, że w związku z zaistniałą sytuacją podjęto decyzję o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt wielkanocnych.

„Wmawiają Polakom, że nic groźnego się nie dzieje”

Posłanka opozycji Kamila Gasiuk-Pihowicz przekonuje jednak, że rządzący „wmawiają Polakom, że nic groźnego się nie dzieje”. Parlamentarzystka postanowiła nawet przyrównać zachowanie rządu oraz prezydenta Andrzeja Dudy do… zachowaniu Sowietów po katastrofie w Czarnobylu.
 

Co za wpis... Niegodny parlamentarzysty – czytamy w komentarzach użytkowników pod wpisem posłanki.

Boże... kiedy wszyscy mówią, żeby się jednoczyć, albo przynajmniej sobie nie utrudniać.. taki wpis.. – dodaje inny z użytkowników Twittera.

A ja mam wrażenie, że nasi rządzący mają podwójną robotę. Muszą walczyć z koronawirusem i z tępą opozycją. Na szczęście dają radę – czytamy w innym z komentarzy.
 

Źródło: Twitter
kpaAnkieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura