No proszę, niemieckim mediom się nie podoba, że "nadzwyczajna kasta" wypuściła "Hossa". Dlaczego?

We wrześniu Arkadiusz Ł. pseudonim "Hoss" został nieprawomocnie skazany za wielokrotne oszustwa metodą "na wnuczka". Czyny te zostały przez sąd określone jako "wyjątkowo odrażające moralnie". Gang Hossa miał w ten sposób okradać starszych ludzi w wielu krajach Europy, w tym w Niemczech. Poznański sąd apelacyjny zwolnił go jednak z aresztu, ze względu na "ekonomikę procesową". Hoss był sądzony również w drugiej, podobnej sprawie, która został umorzona. Co ciekawe, niemieckie media, tym razem, wyjątkowo, nie stają po stronie "nadzwyczajnej kasty"
 No proszę, niemieckim mediom się nie podoba, że "nadzwyczajna kasta" wypuściła "Hossa". Dlaczego?
/ screen TVN24

- Śledczy od lat próbują wsadzić skutecznie za kratki wynalazcę metody «na wnuczka». Jednak polski sąd ponownie wypuścił na wolność Arkadiusza „Hossa” L. Szef klanu może znów świętować.

Kiedy brama więzienia się otwiera i wychodzi z niej szef gangu, to jest wielkie święto. Cały rój członków klanu rzuca się na niego. Otyli nosiciele okularów przeciwsłonecznych i złotych zegarków całują swojego ojca chrzestnego. Kobiety krzycząc rzucają mu się na szyję. Scena transmitowana jest na żywo na Facebooku. Wszyscy powinni zobaczyć, co dzieje się tutaj w Warszawie. Zwolniony mężczyzna, którego imię powoduje wypieki na twarzy śledczych w całej Europie, uśmiecha się. Sam nie może uwierzyć w swoje szczęście.


- pisze Roman Lehberger w der Spiegel

- Rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu Aleksander Brzozowski w rozmowie z der Spiegel odrzuca podejrzenie o korupcję. „Pytanie jest oburzające. Nie mam powodu kwestionować rzetelności zawodowej i uczciwości prowadzącego tę sprawę sędziego” - mówi Brzozowski. Czy ojciec chrzestny mafii wnuczkowej pojawi się w momencie uprawomocnienia wyroku i pozwoli się zatrzymać - za to jednak ręczyć nie może. „Nie mam informacji na temat tego, czy sąd wie, gdzie znajduje się oskarżony” - ujawnia rzecznik.


- pisze Lehberger

Komentarz: To bardzo ciekawe, że spośród licznych kontrowersyjnych wyroków polskich sędziów, których prominentny przedstawiciel sędzia Teresa Kamińska nazwała "nadzwyczajną kastą", wyjątkowo, akurat podejrzenia niemieckich mediów, wzbudził ten, który dotyczył "Hossa", który miał okradać również niemieckich staruszków.

Źródło: Spiegel. de

tłum. Marian Panic

cyk


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe