Dyrektor szpitala apeluje: „Rodaku nie kłam medyka”. Posłużył się przykładem zmarłej 37-latki

– Niechaj hasło: „Rodaku nie kłam medyka” stanie się hasłem przewodnim – zaapelował do Polaków dyrektor szpitala w Wolicy k. Kalisza Sławomir Wysocki.
 Dyrektor szpitala apeluje: „Rodaku nie kłam medyka”. Posłużył się przykładem zmarłej 37-latki
fot. screen Twitter
Szpital w Wolicy koło Kalisza został zamknięty w sobotę wieczorem, po tym, jak u zmarłej w niedzielę 37-latki wykryto koronawirusa.

Obecnie w szpitalu przebywa 65 osób, w tym 54 pacjentów, wprowadzono reżim sanitarny. Wszystkie osoby znajdujące się w szpitalu zostaną poddane testom na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Zatajenie faktów kontaktu przez rodzinę z osobami z zagranicy, która to rodzina mimo wielokrotnie zbieranych wywiadów twierdziła, że takich kontaktów nie było, spowodowało w konsekwencji to, że szpital został wyłączony z roli, do której został powołany – podkreślił dyrektor szpitala w Wolicy.

Jak dodał, okazało się, że 37-latka miała styczność z „kuzynem, który jest kierowcą tira i jeździł do Włoch”.
 

Niechaj hasło: „Rodaku nie kłam medyka” stanie się hasłem przewodnim


– zaapelował dyrektor Sławomir Wysocki.
 

Przypomnijmy, że w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 37-letniej pacjentki z Poznania, która wcześniej znajdowała się w placówce w Wolicy k. Kalisza.

"Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia" - podał resort zdrowia.

Źródło: Polsat News
kpaAnkieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?
Tygodnik

Opinie

Popkultura