Prawy Sierpowy Mikroblog: Jaki będzie świat po epidemii?

Wirus zmienia świat, politycznie, gospodarczo i mentalnie. Upadnie wiele rządów i znikną partie które się skompromitowały nieudolnymi rządami w czasie zarazy. Społeczeństwa które zostały skażone ideami neoliberalizmu są bardziej podatne na wszelkie pandemie, ponieważ państwo jest tam z założenia impotentne. Zachorujesz, radź sobie sam o ile cię stać.nW jakim kierunku potoczą się te zmiany?
 Prawy Sierpowy Mikroblog: Jaki będzie świat po epidemii?
/ pixabay.com

Okiem farmera

Epidemia która szerzy się już praktycznie na całym świecie ukazuje to co było dotychczas niedostrzegalne.

Ukazuje które społeczeństwa przetrwają ten armagedon epidemiczny w dobrym stanie, a które wręcz zostaną zdruzgotane skutkami zarazy.

Przyglądam się zachowaniom różnych społeczeństw poddanych tej srogiej próbie i jakoś tak nie mogę się oprzeć przekonaniu, że im bardziej jest to społeczeństwo zdominowane przez ideologie lewicowe, czy neoliberalne, tym bardziej oberwie od wirusa. W lewicowej lub neoliberalnej wersji polityki, życie ludzkie nie jest aż tak wiele warte jak w tej konserwatywnej.

O tym że tak jest przekonuje czas reakcji, jak i środki przedsięwzięte poprzez rządy.

Wymowny przykład dał rząd Hiszpanii, gdzie nie tak całkiem dawno temu wyśmiewano się z zagrożenia. A teraz już jest bza późno na powstrzymanie nieuchronnej katastrofy humanitarnej i gospodarczej. Co się dzieje we Włoszech? Tam też byt późno dostrzeżono skalę zagrożenia. Ale że jako byli pierwsi na froncie to dopiero się uczą. Więc jest logicznym że inne państwa powinny wyciągać z tego wnioski.

Rząd Polski jak widać wyciąga. Niestety są w Europie inne które zlekceważyły ten problem.

Nawet nie potrafią przekonać własnych społeczeństw do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa i sposobów ograniczania zasięgu epidemii.

Jest takie powiedzenie ,,Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz''

Najwyraźniej sytuacja przerosła te rządy które sobie zlekceważyły wszelkie sygnały ostrzegawcze.

Z tego powodu można stwierdzić że jesteśmy świadkami śmierci politycznej elit lewicowych i neoliberalnych. Ta Pandemia zmieni obraz świata i wyczyści społeczeństwa ze złogów lewicowych ideologii. Świadomość ludzi zaczyna się zmieniać gdy widzą jak są traktowani u siebie, a jak mogli by być potraktowani i nie ponieśli by aż tak wielkich ofiar. Ta trauma już zmienia świat, a pewnym jest że wirus ta szybko nie odpuści, oraz że liczba ofiar będzie rosła wykładniczo.

Będą zmiany, pytanie tylko jaką naukę z tego wyciągną ci którzy dyrygują społeczeństwami?

 

farmerjanek


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe