Polak z USA: W NY się wali. Polska wygrywa tę partię. Żyjecie i oddychacie dlatego, że ten rząd to zrobił

Polski przedsiębiorca z Nowego Jorku [szczegółowe dane do wiadomości Redakcji] napisał bardzo ostry w tonie list, w którym porównuje sytuację epidemiczną Nowego Jorku i Polski. Pomimo mocnych stwierdzeń zawartych w liście uznaliśmy, że warto zapoznać z nim naszych Czytelników - W ostatnim czasie widzę wśród Polaków coraz więcej postaw rewindykacyjno-napastliwych wobec rządu. Rząd PiS jest mi obcy. To nie moja opcja. Wypunktowanie wad tego rządu jest łatwe. Mam swój arsenał @$%^ w rządy 'dobrej zmiany' - zastrzega z góry przedsiębiorca.
 Polak z USA: W NY się wali. Polska wygrywa tę partię. Żyjecie i oddychacie dlatego, że ten rząd to zrobił
/ EPA/Peter Foley Dostawca: PAP/EPA

- Pandemia COVID19, częściowo przez paskudną politykę chińskich władz częściowo przez katatonię liderów państw europejskich, przybrała katastrofalna postać.

Każdy z rządów robił co mógł wtedy gdy skapował ze musi.

Polska skapowała najszybciej.

Per Capita: Wielka Brytania ma nieco więcej łóżek OIOM niż Polska, Hiszpania ma więcej niż Wielka Brytania, ale Włochy maja jeszcze więcej niż Hiszpania a Niemcy maja więcej niż Włochy natomiast USA ma więcej niż Niemcy a Nowy Jork ma więcej niż USA.

I co? I Nowy Jork w którym mieszkam jest @$%#^ ze strachu. Gubernator Cuomo b ł a g a  prezydenta Trumpa o pomoc armii.

System się zawalił. W Nowym Jorku.

Pada na ryj Nowy Jork, który ma lepszą służbę zdrowia niż USA, które ma lepszą służbę zdrowia niż Niemcy, którzy mają lepszą służbę zdrowia niż Włochy, którzy mają lepszą służbę zdrowia niż Hiszpanie, którzy maja lepszą służbę zdrowia niż Brytyjczycy, którzy maja lepsza służbę zdrowia niż Polska.

Zrozumiecie to wreszcie w Polsce? Debile którym się nie podoba polska strategia walki z COVID19?

(...)

Mając DUŻO słabsze karty w łapie niż inne kraje, Polska na razie wygrywa te partie. Zapóźnienia w polskiej służbie zdrowia są faktem, ale sięgają d e k a d. Teraz gra się toczy o to, jak przetrwać bieżąca pandemię. Jak żyć.

(...)

Większość z Was, którzy tak rzygają na polski rząd, prawdopodobnie żyje i normalnie oddycha dlatego, że ten właśnie rząd zrobił to co zrobił.

To Wasze narzekanie, ze nie ma masek, testów. sprzętu. NIGDZIE nie ma masek. NIGDZIE nie ma dość respiratorów. NIGDZIE @$% osły. NIKT nie wiedział, że tyle będzie potrzebnych. Gubernator Nowego Jorku teraz żebrze o maski po 7 USD za sztukę (a normalnie kosztowały 90 centów) i nikt mu nie chce sprzedać.

NIGDZIE na świecie nie testuje się wszystkich. Testuje się symptomatycznych.

(...)

Uwielbiam być krnąbrnym i dumnym Polakiem.

Jednocześnie są takie cechy polskości których nienawidzę. Jedna z nich jest ta #$% lamentofilia.


- pisze przedsiębiorca


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe