REKLAMA

Francja: Mimo epidemii i kryzysu służby zdrowia rząd zapewni dostęp do aborcji bez zakłóceń

We Francji, podobnie jak w całej Europie, ze względu na pandemię koronawirusa trwa gigantyczna mobilizacja służby zdrowia - zwykłe szpitale przerabiane są na zakaźne, zwalniane są łóżka, pacjenci wypisywani do domu, przełożono terminy wielu operacji. Jednak jak podają francuskie media, a co potwierdza agencja Reutersa, rząd zapewnia, że zabiegi aborcji będą odbywały się pomimo zakłóceń.
 Francja: Mimo epidemii i kryzysu służby zdrowia rząd zapewni dostęp do aborcji bez zakłóceń
/ pixabay.com

Francuski rząd chciał zapewnić w poniedziałek, że kobiety nadal będą miały dostęp do środków antykoncepcyjnych i dobrowolnego zakończenia ciąży (aborcja) pomimo zakłóceń spowodowanych epidemią koronaawirusa


- podają francuskie media. Jak dowiadujemy się z publikacji, zakończenie ciąży uznawane jest przez francuskie Ministerstwo Zdrowia za... "pilną interwencję". 
 

Należy zapewnić ciągłość tych zabiegów


- powiedział we wspólnym oświadczeniu minister zdrowia Olivier Véran i sekretarz stanu ds. równości kobiet i mężczyzn Marlène Schiappa.
 

Służby państwowe będą regularnie spotykać się z podmiotami świadczącymi usługi zdrowotne i stowarzyszeniami, aby zapewnić, że nawet w czasach pandemii prawo kobiet do ich ciała nie zostanie zakwestionowane


- stwierdza komunikat prasowy rządu.
źródło: boursorama.com

raw
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura