REKLAMA

[Temat numeru. Bohaterowie Czasu Zarazy] Kasjerka w dyskoncie: Boimy się, ale sklep musi funkcjonować

– Boimy się, ponieważ znamy realia naszego rejonu. Dość duża liczba osób przebywa za granicą. Przyjeżdżają teraz do Polski i wielu nie informuje o tym odpowiednich służb. I takie osoby przychodzą do nas codziennie robić zakupy… Wszyscy mamy to poczucie obowiązku, że pomimo wysokiego ryzyka musimy przyjść do pracy – mówi Pani Patrycja, kasjerka z dyskontu spożywczego pod Jasłem, w rozmowie z Cezarym Krysztopą.
 [Temat numeru. Bohaterowie Czasu Zarazy] Kasjerka w dyskoncie: Boimy się, ale sklep musi funkcjonować
/ morguefile.com
(...)
 
– Jak zmieniła się Wasza praca od czasu wybuchu epidemii koronawirusa?
– Mamy znacznie więcej dostaw towaru, żeby pokryć braki na sklepie po tym, jak klientów ogarnęła ogólna panika i zaczęli wykupywać spore jego ilości. Poza tym mamy ograniczony zasób pracowników, ponieważ jedna osoba przebywa na zwolnieniu lekarskim, a druga jest na kwarantannie. Do tego dochodzi niepewność jutra, bo jest niemal pewne, że dwie kolejne osoby będą przebywać na kwarantannie.

(...)
 
– Może chciałaby Pani przekazać coś klientom za naszym pośrednictwem?…
– Żeby byli bardziej wyrozumiali i zdali sobie sprawę, że my nie mamy się gdzie schować przed wirusem. I naprawdę się boimy, a mimo wszystko przychodzimy do pracy. Pracuje u nas parę osób mających małe dzieci, które mogłyby skorzystać z dni wolnych, które im przysługują, ale tego nie robią, bo mają poczucie obowiązku, że sklep musi funkcjonować, aby zapewnić ludziom artykuły żywnościowe. My staramy się wspierać nawzajem. Jedna zmiana pomaga drugiej itd. I wszyscy mamy to poczucie obowiązku, że pomimo wysokiego ryzyka musimy przyjść do pracy.
 
– Dziękuję za wszystko.


To jest tylko część wywiadu, który ukazał się w Tygodniku Solidarność nr 13/2020. Resztę możecie przeczytać pobierając ZA DARMO cyfrową wersję "TS" w naszej aplikacji mobilnej.Po pobraniu aplikacji otrzymuje się dostęp do WSZYSTKICH wydań TS w wersji cyfrowej.
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura