Chiny pomogą Polsce w walce z koronawirusem. W przyszłym tygodniu rusza most powietrzny

Od przyszłego tygodnia uruchamiamy most powietrzny z Chinami, który będzie przewoził towary do ochrony medycznej dla służb, które biorą udział w walce z koronawirusem – przekazał szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
Andrzej Lange
PAP
Dziś do stolicy przyleciał pierwszy transport medyczny z Chin. Jak poinformował minister Dworczyk, zawiera on ponad 600 m3 ładunku sprzętu medycznego służącego do walki z koronawirusem.

Minister Dworczyk wyraził wdzięczność szefom spółek Skarbu Państwa umożliwiającym zakup sprzętu medycznego. Podziękował także prezydentowi  Andrzejowi Dudzie, który rozmawiał niedawno z prezydentem Chin Xi Jinpingiem.
 

Dzięki temu od przyszłego tygodnia uruchamiamy most powietrzny, który będzie przewoził wyłącznie cargo, towary niezbędne do ochrony medycznej dla służb medycznych, dla wszystkich służb, które biorą udział w walce z koronawirusem


– przekazał minister Dworczyk.

Szef kalcelarii premiera poinformował także, iż program "LOT do domu" zmierza powoli ku końcowi, jednak rząd nie wyklucza realizowania pojedynczych lotów w przypadku zaistnienia takiej konieczności. Z programu umożliwiającego rodakom powrót do kraju z terenów objętych pandemią koronawirusa skorzystało ponad 34 tys. Polaków.

cwp/Nasz Dziennik

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: