REKLAMA

Lewandowski: Koalicja Obywatelska - Twarze pełne troski o pracowników, a pod stołem...

Koalicja Obywatelska chce odebrać pracownikom prawo do dysponowania własnym urlopem. Wbrew publicznie deklarowanej trosce o los pracowników, KO zgłosiło do „tarczy antykryzysowej” poprawkę, zgodnie z którą pracodawca bez zgody pracowników będzie mógł wyrzucić ich na urlopy wypoczynkowe. Pod poprawką podpisał się osobiście szef KO Borys Budka.
 Lewandowski: Koalicja Obywatelska - Twarze pełne troski o pracowników, a pod stołem...
/ screen YT/Fb
 
Nie ustaje festiwal hipokryzji Koalicji Obywatelskiej, a przede wszystkim Platformy Obywatelskiej, z inicjatywy której Borys Budka zgłosił poprawki do „tarczy antykryzysowej”. W Art. 15. ustawy KO proponuje:

1. Na żądanie pracodawcy i w terminie przez niego wskazanym, w następstwie wystąpienia COVID-19, pracownik jest obowiązany wykorzystać urlop wypoczynkowy niewykorzystany w terminie ustalonym zgodnie z art. 163 kodeksu pracy.

2. Na żądanie pracodawcy i w terminie przez niego wskazanym, w następstwie wystąpienia COVID-19, pracownik jest obowiązany wykorzystać urlop wypoczynkowy w wymiarze nieprzekraczającym 14 dni.

Wniosek PO ostro krytykuje rzecznik Związku Marek Lewandowski:

- Gęby pełne frazesów o prawach pracowniczych, a w praktyce śmieciowe zatrudnienie, antyzwiązkowa polityka i kolejne ograniczenia praw. Jakoś dziwnie tylko po stronie najsłabszych - pracowników.

Dla szefa "Solidarności" to żadne zaskoczenie i dowód, że nie wolno im ufać:

- Taka sytuacja pokazuje po raz kolejny jaka jest prawdziwa, pełna obłudy twarz Platformy Obywatelskiej i z kim mieliśmy do czynienia przez osiem lat jej rządów – podsumowuje Piotr Duda, szef „Solidarności”.


I przypomina, że takich przypadków było całe mnóstwo.

- Pakt antykryzysowy z 2009 r., wiek emerytalny i płaca minimalna w 2012 r., demolka kodeksu pracy i dialogu społecznego w 2013 r., złamane porozumienie z górnikami w 2015 r, itd. - wylicza przewodniczący.


Dodaje też pomysły legislacyjne ugrupowań wchodzących w skład KO m.in. te likwidujące związki zawodowe.

ml/k


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura