REKLAMA

Mucha: Prezydent podkreśla, że jeśli epidemia będzie szalała, nikt nie będzie narażał zdrowia obywateli

Prezydent Andrzej Duda bardzo wyraźnie podkreśla, że jeśli epidemia będzie szalała, jeśli będzie możliwości przeprowadzenia wyborów, to nikt nie będzie narażał życia i zdrowia obywateli - powiedział we wtorek w radiowej Trójce wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
 Mucha: Prezydent podkreśla, że jeśli epidemia będzie szalała, nikt nie będzie narażał zdrowia obywateli
/ YT, print screen/PolskieRadio
 

"Prezydent Duda bardzo wyraźnie podkreśla, że jeśli epidemia będzie szalała, jeśli nie będzie możliwości przeprowadzenia wyborów, to nikt nie będzie narażał życia i zdrowia obywateli" - powiedział Mucha. Jak dodał, "sytuacja związana z możnością przeprowadzenia wyborów będzie się dookreślać w czasie".


Wiceszef Kancelarii Prezydenta pytany, czy zmiany w kodeksie wyborczym zostały uzgodnione z prezydentem, powiedział, że "działamy w granicach prawa, zgodnie z kadencją prezydenta określoną przepisami konstytucji i zarządzeniem o wyborach". "To miało być rozwiązanie, które miało służyć umożliwieniu udziału w wyborach szerszej rzeszy wyborców" - zaznaczył.
 

Jak dodał prezydent Duda "dzisiaj monitoruje działania rządowe, inspiruje, jest bardzo aktywny w sferze bezpieczeństwa,(...)analizuje informacje i jest w kontakcie z administracją rządową".


We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 77 nowych przypadkach koronawirusa potwierdzonych wynikami badań laboratoryjnych. Bilans zakażeń wzrósł do 2132. W poniedziałek zmarło dziewięć osób; łącznie nie żyje 31.


źródło: PAP/ipa/ wj/Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura