"S" Agora: Zaczęliśmy rozmowy z zarządem o objęciu Agory Tarczą Antykryzysową. Zła wiadomość jest taka...

Agora planuje obniżkę wynagrodzeń i zwolnienia grupowe w GoldenLine swoim serwisie rekrutacyjnym, donosi Press.pl. W tej sprawie, oraz w sprawie objęcia spółki programem rządowej Tarczy Antykryzysowej, zarząd Agory rozpoczął negocjacje z Komisją NSZZ „Solidarność” Agory SA i Inforadia sp. z o.o.
 "S" Agora: Zaczęliśmy rozmowy z zarządem o objęciu Agory Tarczą Antykryzysową. Zła wiadomość jest taka...
grafika ze strony FB NSZZ "S" Agora SA i Inforadio sp zoo

- Koleżanki i koledzy, zaczęliśmy właśnie rozmowy z zarządem na temat objęcia większości grupy Agora pomocą z tarczy antykryzysowej. Dobra wiadomość jest taka, że firma korzystająca z tej pomocy nie może równocześnie robić zwolnienia zbiorowego (ustawa to wyklucza). Zła wiadomość jest taka, że oznaczać to będzie dla większości z nas przejściowe obniżenie zarobków o ok. 20%, razem z ograniczeniem wymiaru pracy. Struktura zarobków w naszej firmie jest skomplikowana, bo dochodzą zmienne wynagrodzenia i premie sprzedażowe, więc w indywidualnych przypadkach to będzie wyglądało różnie. Szczegółów na razie nikt nie zna, wypracowują się.

Tarczą nie będzie objęta spółka Goldenline, w której Agora zamierza przeprowadzić klasyczne zwolnienie zbiorowe.
(...)
 

Bardzo nam przykro, ale w obecnej sytuacji nie jesteśmy w stanie walczyć o utrzymanie miejsc pracy w Goldenline. To nie są normalne warunki, a cały czas możliwe są jeszcze gorsze scenariusze dla nas wszystkich.

Wielu ludzi w GL i w innych firmach w całej Polsce próbuje sobie teraz obliczyć świadczenia w razie wypowiedzenia. Wynikają z dwóch ustaw: z kodeksu pracy (który mówi o okresie wypowiedzenia) i ustawy potocznie zwanej „ustawą o likwidacji stanowiska”, która określa wysokość odprawy.

Gdy ktoś ma ok. rok stażu, obie ustawy dają 1 miesiąc okresu wypowiedzenia + 1 miesiąc odprawy (liczone tak jak urlop wypoczynkowy). Po 8 latach stażu rośnie to do 3 + 3.

- pisze zakładowa organizacja Agorycyk

Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...
Tygodnik

Opinie

Popkultura