REKLAMA

Solidarność wspiera szpitale w walce z koronawirusem. Każdy może się włączyć

Walka z rozszerzającą się w Polsce pandemią COVID-19 wkracza w decydującą fazę, która wymaga przygotowania, dyscypliny i odpowiedzialnego zachowania. W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się pracownicy szeroko pojętej służby zdrowia, którzy z narażeniem własnego zdrowia zapewniają opiekę nad chorymi. Wyrazem docenienia ich starań stało się w Polsce oddolne wspieranie zarówno szpitali, jak i ich pracowników.
 Solidarność wspiera szpitale w walce z koronawirusem. Każdy może się włączyć
/ Pixabay.com

Każdy może się w tę pomoc włączyć, zarówno indywidualnie, jak i instytucjonalnie. Również członkowie i organizacje "Solidarności" włączają się w te akcje stosownie do swoich możliwości. Dla przykładu Komisja Międzyzakładowa przy Philip Morris Polska S.A. w Krakowie sfinansowała zakup 300 masek dla 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie. Jacek Łabędzki, przewodniczący „Solidarności” w Philip Morris  komentuje: "Wiemy, że przechodzimy w tej chwili trudny okres. Lekarze i wszyscy pracownicy służby zdrowia są na pierwszej linii frontu. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Każdy powinien im pomóc w ramach swoich możliwości. Zachowanie solidarności jest w tej chwili najważniejsze!"

Ze wsparciem pospieszyła także Komisja Przedsiębiorstwa NSZZ "Solidarność" w Grupie Azoty SA w Tanowie-Mościcach. Jak poinformował nas Tadeusz Szumlański, przewodniczący Komisji - "Solidarność" przekaże 10 tys. zł na potrzeby szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej, związane z walką z koronawirusem. Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej jest jedyną w regionie tarnowskim placówką z oddziałem zakaźnym dla dorosłych, do której są kierowani chorzy z podejrzeniem koronawirusa.

ag

Źródło: Solidarnosc.krakow.pl


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura