REKLAMA

Solidarność Małopolska wspiera pracowników szpitali

Małopolska "Solidarność" włączyła się w akcję pomocy dla pracowników szpitali województwa małopolskiego. Decyzją Prezydium Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ "Solidarność" na konta szpitali zakaźnych trafi 30 tys. zł, które zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony dla pracowników. Związek zachęca, by każdy w miarę możliwości wspierał małopolską służbę zdrowia.
 Solidarność Małopolska wspiera pracowników szpitali
/ Pixabay.com

Wojciech Grzeszek, przewodniczący Małopolskiej "Solidarności" komentując decyzję podkreśla: "W sposób szczególny dziękuję tym, którzy są dziś w pierwszej linii walki z okrutnym wirusem - lekarzom, pielęgniarkom, sanitariuszom, laborantkom i laborantom, którzy każdego dnia ryzykując wlasnym zdrowiem i życiem służą społeczeństwu. Dziękuję wszystkim organizacjom związkowym, które podejmuja działania wspierające w różnej formie służbę zdrowia i osoby potrzebujące pomocy." Z tego względu najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom szpitali. Dzięki wsparciu "Solidarności" będzie możliwy zakup środków ochrony dla wszystkich, którzy codziennie narażają swoje życie, by walczyć o nasze zdrowie.

Przyznane przez Małopolską "Solidarność" środki trafią w równej wysokości na konta trzech krakowskich szpitali: Szpitala Uniwersyteckiego, Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego i Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, do których trafiają pacjenci z całej Małopolski.

Związek zachęca także poszczególne organizacje i członków do włączania się w pomoc lokalnym szpitalom, które muszą się przygotowywać do zwiększonej ilości zachorowań i pacjentów. Wykaz szpitali zakaźnych w Małopolsce znajduje się pod poniższym linkiem.

Adam Gliksman

Źródło: Solidarnosc.krakow.pl


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura