Jerzy Bukowski: Politycy-lekarze

Prezes PSL zaznaczył, że nie będzie pełnił lekarskiej służby w świetle jupiterów.
 Jerzy Bukowski: Politycy-lekarze
/ foto. PAP
            - Zgłosiłem gotowość pomocy jako lekarz w czasie epidemii koronawirusa, jeżeli będzie taka potrzeba. Jestem do tego przygotowany. Poprosiłem, żeby nie kierować wpłat na mój komitet wyborczy, tylko na szpitale i do różnych miejsc, w których jest teraz potrzebna - powiedział na antenie Polsat News prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i zarazem kandydat tej partii na urząd Prezydenta RP Władysław Kosiniak-Kamysz.
            Komentując przyjętą przez Sejm ustawę, która wprowadza możliwość przeprowadzenia wyborów prezydenckich drogą korespondencyjną stwierdził, że jest to zagrożenie dla zdrowia i życia.
            - Przygotowanie i przeprowadzenie ich w terminie 10 maja jest niemożliwe ze względu na bezpieczeństwo. Będę  ubiegał się o to, by wybory odbyły się w bezpiecznym terminie, czyli za rok. Wtedy mamy spokojnie czas na pracę, zrobimy wszystko, żeby zażegnać zagrożenie biologiczne, opanować kryzys gospodarczy i dopiero w roku 2021 zajmujemy się wyborami - dodał.
            Prezes PSL zaznaczył, że nie będzie pełnił lekarskiej służby w świetle jupiterów i przypomniał, że  już raz bezinteresownie oraz bez rozgłosu medialnego pomagał pacjentom podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016 roku.. 
            Kosiniak-Kamysz jest doktorem nauk medycznych ze specjalizacją choroby wewnętrzne. Ukończył studia w Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego, był asystentem w Katedrze Chorób Wewnętrznych i Medycyny Wsi CM UJ.
            Jako pierwszy z ważnych polityków trzy dyżury odbył  w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą podczas pandemii koronawirusa wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości. Jako specjalista drugiego stopnia z zakresu chirurgii ogólnej zgłosił się z własnej inicjatywy i za wykonaną pracę nie pobrał wynagrodzenia. Musiał się natomiast poddać później kwarantannie.
 
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe