REKLAMA

Ryszard Petru: Składamy wniosek o dymisję ministra Błaszczaka. Ewidentnie nie są przestrzegane procedury

– Jeżeli zamiast wyjaśniać sprawę wypadku, minister Błaszczak bierze udział w miesięcznicy smoleńskiej, to najwyraźniej nie zależy mu na sprawie Beaty Szydło. Przecież on powinien od razu zabrać się do roboty. Moim zdaniem nie wyciągnięto żadnych wniosków z poprzednich wypadków. Ewidentnie nie są przestrzegane procedury - powiedział Ryszard Petru w "Salonie politycznym Trójki".
zrzut ekranu Ryszard Petru: Składamy wniosek o dymisję ministra Błaszczaka. Ewidentnie nie są przestrzegane procedury
zrzut ekranu / Youtube.com
Dzisiaj ma się rozpocząć prokuratorskie śledztwo w sprawie wypadku rządowej limuzyny w Oświęcimiu. Postępowanie będzie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Krakowie. W piątkowej kolizji obrażenia odniosła premier Beata Szydło i dwaj funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

- Kierowca odpowiedzialny za wypadek kolumny rządowej powinien otrzymać wsparcie. Mam wrażenie, że chcą z niego zrobić kozła ofiarnego w sytuacji, gdy prawdopodobnie wina leży po drugiej stronie. Bardzo łatwo jest przestraszyć takiego młodego człowieka szczególnie, gdy ma przeciwko sobie państwo. Ja po prostu nie mam zaufania do prokuratury w tej sprawie. Ewidentnie jest ona sterowana ręcznie przez ministra Ziobro.

- mówił gość Programu 3 Polskiego Radia.

Szef Nowoczesnej zapowiedział też, że jego partia złoży wniosek o odwołanie Mariusza Błaszczaka.

– Jeżeli zamiast wyjaśniać sprawę wypadku, minister Błaszczak bierze udział w miesięcznicy smoleńskiej, to najwyraźniej nie zależy mu na sprawie Beaty Szydło. Przecież on powinien od razu zabrać się do roboty. Moim zdaniem nie wyciągnięto żadnych wniosków z poprzednich wypadków. Ewidentnie nie są przestrzegane procedury

- powiedział Ryszard Petru.

Za szybko ten młody człowiek został oskarżony przez prokuraturę. Ten 21-letni człowiek musi dostac pomoc prawną. Prawdopodobnie matka chłopaka skontaktowała się z naszym posłem Markiem Sową, bo ci ludzie potrzbują wsparcia. Boją się tej wielkiej machiny państwowej...

- powiedział Petru.

Opozycja nie ustaje w swojej krytyce po piatkowym wypadku.

 

 

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura