NSZZ Solidarność z Jaworzna wspiera jaworznicki szpital i pogotowie ratunkowe

Organizacja Zakładowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność ZG Sobieski Tauron Wydobycie S.A. bardzo konkretnie wspiera jaworznicką służbę zdrowia polegającą na zakupie najbardziej potrzebnych na obecne czasy rzeczy służących bezpieczeństwu sanitarnemu.
 NSZZ Solidarność z Jaworzna wspiera jaworznicki szpital i pogotowie ratunkowe
/ Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski
Organizacja Zakładowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność ZG Sobieski Tauron Wydobycie S.A. bardzo konkretnie wspiera jaworznicką służbę zdrowia polegającą na zakupie najbardziej potrzebnych na obecne czasy rzeczy służących bezpieczeństwu sanitarnemu.

W dobie walki z pandemią koronawirusa na pierwszej linii frontu z niewidzialnym wrogiem stoi służba zdrowia, zwłaszcza personel pogotowia ratunkowego. Wzrost zachorowań pociągną za sobą wyższe wydatki zwłaszcza na sprzęt ochrony osobistej, maseczki, rękawiczki specjalistyczne gogle itp.

Już w początkowej fazie tej wojny swą pomoc zaoferował Region Śląsko – Dąbrowski NSZZ Solidarność przekazując na walką z koronawirusem 100 000 zł. Zarząd Regionu zwrócił się również z apelem do Komisji Zakładowych NSZZ Solidarność, aby w miarę swoich możliwości wsparli służbę zdrowia.

Na apel ten odpowiedziała OZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski TAURON Wydobycie S.A. Po konsultacjach ze szpitalem w Jaworznie zakupili specjalistyczną zmywarkę. - W piątek 3 kwietnia została dostarczona przemysłowa zmywarka do Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie. Koszt urządzenia to ponad 4 tysiące złotych - mówi Waldemar Sopata, przewodniczący Solidarności ZG Sobieski, a zarazem szef Solidarności miasta Jaworzno.

Natomiast we wtorek 7 kwietnia jaworzniccy związkowcy zakupili sprzęt ochrony osobistej dla jaworznickiej stacji Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy i pozostały personel za kwotę 3000 złotych od organizacji związkowych z terenu Jaworzna otrzymają maski zabezpieczające drogi oddechowe przed infekcjami. Środki na ten zakup przekazały KZ NSZZ Solidarność TAURON Wytwarzanie S.A., NSZZ Solidarność Wodociągi Jaworzno oraz Solidarność Straży Pożarnej z Jaworzna.

Na tym NSZZ Solidarność miasta Jaworzno nie mówi dość, wciąż trwa zbiórka i Solidarność w dalszym ciągu będzie przyglądać się potrzebom służby zdrowia i wspierać ją w miarę możliwości.
Za trud i poświęcenie wszystkim, którzy stoją na straży w walce z koronawirusem serdeczne dziękujemy!
Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!!!
 

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski.     
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO] Wiadomości
Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO]

Robert Lewandowski wreszcie się przełamał i strzelił już dwa gole w meczu FC Barcelona - Elche.

Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych Wiadomości
Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych

Mimo zawieszenia przez premiera Benjamina Netanjahu prac nad reformą sądownictwa na ulice izraelskich miast wyszło w sobotę ponad 160 tys. ludzi, domagających się bezwarunkowej rezygnacji z tego projektu - podały izraelskie media powołując się na policję. Według organizatorów demonstracji bierze w nich udział około 450 tys. osób.

Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy Wiadomości
Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy

Niemiecka geostrategiczna koncepcja budowy "wspólnej przestrzeni od Władywostoku do Lizbony" w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę, uległa katastrofie. Niemcy usiłują się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica Wiadomości
Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica

W niedzielnych wyborach parlamentarnych w Finlandii zapewne zwycięży, ale z minimalną przewagą, jedna z dwóch partii prawicowych. Socjaldemokraci premier Sanny Marin – według sondaży – muszą atakować z trzeciej pozycji. Jeśli wygra nacjonalistyczna partia Finowie, to będzie „uszczerbek” dla reputacji kraju – komentuje miejscowa prasa.

Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej Wiadomości
"Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej"

Nowy sekretarz generalny NATO z Europy środkowo-wschodniej? "Polska powinna wystawić swoją kandydaturę na Sekretarza Generalnego" - napisał za pośrednictwem Twittera europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności Wiadomości
Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności

Ogólnopolski Konkurs „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia ”, skierowany jest do osób osadzonych w Zakładach Karnych i Aresztach Śledczych na terenie Polski. Celem konkursu jest upamiętnienie postaci Św. Jana Pawła II i popularyzacja Jego dziedzictwa. Rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu 2023 roku.

Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia Wiadomości
Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia

Nowe ustalenia dziennikarzy w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Przebadano wariografem blisko 40 świadków. Żadna z tych osób nie przeszła badania pozytywnie.

Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja Wiadomości
Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja

Donald Tusk niedawno przyjął zaproszenie do domu jednego z kibiców Ruchu Chorzów. Lider Platformy Obywatelskiej nawet opublikował z tego spotkania nagranie w mediach społecznościowych. Jednak przy kolejnej konfrontacji ze Sławomirem Kordelą (kibicem Ruchu, który gościł Tuska w domu) postanowił odebrać mu głos i publicznie zrugać. O tej sytuacji wspomniał w jednym z wywiadów Szymon Michałek – inny kibic klubu z Chorzowa.

Aktywiści klimatyczni wlali niezidentyfikowany płyn do słynnej włoskiej fontanny [VIDEO] Wiadomości
Aktywiści klimatyczni wlali niezidentyfikowany płyn do słynnej włoskiej fontanny [VIDEO]

Troje młodych ludzi, przedstawiających się jako aktywiści klimatyczni, wylało w sobotę z kanistra czarny płyn do wody w zabytkowej fontannie na Placu Hiszpańskim w Rzymie. Sprawcy zostali zatrzymani przez karabinierów. Czyn ten potępił włoski minister kultury.

Premier Mateusz Morawiecki: Dopóki PiS rządzi Polską, dopóty program 500+ nie jest zagrożony Wiadomości
Premier Mateusz Morawiecki: Dopóki PiS rządzi Polską, dopóty program 500+ nie jest zagrożony

Rodzina 500+ to największy program społeczny w polskiej historii; jest symbolem efektywnego i sprawiedliwego państwa - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że dopóki PiS rządzi Polską, dopóty ten program nie jest zagrożony.

Emerytury
Stażowe