Nowy szef Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Błażej Wojnicz, dotychczasowy prezesa zarządu Polskiego Holdingu Obronnego S.A., został powołany na prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zastąpi na tym stanowisku Arkadiusza Siwko, który złożył dzisiaj rezygnację. O zmianach w PGZ poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.
 Nowy szef Polskiej Grupy Zbrojeniowej
/ Screen Youtube.com
W komunikacie wskazano, że rada nadzorcza PGZ przyjęła złozona przez Siwkę rezygnację i podziękowała mu za dotychczasową wsspółprace. jednocześnie wybrała jego następcę.

Z informacji przekazanych przez resort obrony wynika, że Błażej Wojnicz jest prawnikiem, który w 2013 r. ukończył aplikację adwokacką. Jest również absolwentem studiów doktoranckich o profilu ekonomiczno-społecznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

"Błażej Wojnicz posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte w urzędach i instytucjach państwowych, m.in. w Ministerstwie Obrony Narodowej, Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, Agencji Mienia Wojskowego oraz Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Posiada doświadczenie zawodowe zdobyte w prywatnych przedsiębiorstwach i kancelariach prawniczych oraz w toku własnej praktyki adwokackiej. Pan Błażej Wojnicz od grudnia 2015 r. do sierpnia 2016 r. pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej Polskiego Holdingu Obronnego S.A., zaś w okresie od sierpnia 2016 r. do lutego 2017 r. był Prezesem Zarządu Polskiego Holdingu Obronnego S.A." - podaje MON.
 
IK

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe