REKLAMA

"Lead wprowadza w błąd". Tak tłumaczy się autor tekstu "Dlaczego kapłanów nie ma z narodem?" w Newsweeku

- Jak trwoga to do Boga - mówi przysłowie, którego słuszność możemy obserwować przy okazji epidemii koronawirusa. Społeczeństwo konsumpcyjne, znudzone i rozpieszczone, zwraca się ku transcendencji wobec wydarzeń, które wykroczyły poza możliwości pojmowania prymitywnym konsumpcyjnym instrumentarium. Co w tym czasie czytamy w internetowej wersji należącego do Ringier Axel Springer Newsweeka? - Gdy Polskę niszczy koronawirus, kapłanów z narodem nie ma. Dlaczego zniknęli? - A w leadzie - Gdy tylko wierni zorientują się, że nie muszą być chłopami pańszczyźnianymi swoich proboszczów, mogą już w tym pokoleniu wybrać „lepszego dziedzica”, a w kolejnym w ogóle sobie „dziedziców” podarować - Autorami tekstu są Jarosław Makowski niedoszły prezydent Katowic z ramienia Koalicji Obywatelskiej i były dyrektor Instytutu Obywatelskiego - think tanku PO, oraz Kazimierz Bem, ewangelicki pastor. Tekst mocno skomentowała Marzena Paczuska
 "Lead wprowadza w błąd". Tak tłumaczy się autor tekstu "Dlaczego kapłanów nie ma z narodem?" w Newsweeku
/ screen YouTube Platforma Obywatelska

- Pajace, które popełniły ten głupi tekst - niech pooglądają choćby w TVN24,jak zakonnice i kapłani samotnie opiekują się niepełnosprawnymi w domach opieki. Ile w nich poświęcenia w czasie epidemii. „Opuszczony” przez duchownych „naród” z Newsweeka ... niech milczy.


- napisała Paczuska

- Taki pan, co bzdury do Newsweeka o pl duchownych pisze - powinien to przeczytać. .Jarosław Makowski - prawda i nasze modlitwy- to dla Pana wsparcie!


- skomentowała załączając link do artykułu o siostrach dominikankach, które ruszyły do pomocy podopiecznym DPS w Bochni, gdzie pojawił się koronawirus i gdzie nie było chętnych do pomocy.

- Obok prawdy to Pani nigdy nawet nie stała. A tekstu w Newsweeku nie przeczytała - prócz leadu, który wprowadza w błąd. Bo wtedy bzdur by nie pisała. Chociaż nie, pisała i pisze. A modlić się proszę - o własną przyzwoitość.


- tłumaczy Jarosław Makowski

- Lead wprowadza w błąd? Współautor tekstu tak się tłumaczy na TT? Panowie, kompromitujecie się bardziej niż dzieci. One przed nocą zbierają kredki z podłogi. Wy - nie jesteście w stanie.


- komentuje Marzena Paczuska

Komentarz: No ładnie, ciekawe jak sobie teraz ten mylący lead panowie Makowski i Bem w redakcją Newsweeka wytłumaczą?

Źródło: Newsweek/TT

cyk

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura