Von der Leyen: KE szczególnie dokładnie przygląda się Węgrom

Komisja Europejska obserwuje jak kraje członkowskie reagują na pandemię Covid-19. “Ze względu na krytyczne doświadczenia z przeszłości, szczególnie dokładnie przygląda się Węgrom” - powiedziała w niedzielę przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen
 Von der Leyen: KE szczególnie dokładnie przygląda się Węgrom
/ YT, print screen
 

“Większość krajów UE podjęła środki nadzwyczajne. Jest to zasadniczo w porządku w czasach kryzysu” - von der Leyen powiedziała w rozmowie opublikowanej w niedzielę w dzienniku “Bild am Sonntag”.
 

“Środki te muszą być odpowiednie, tymczasowe i demokratycznie kontrolowalne” - dodała.
 

Komisja obserwuje reakcje wszystkich państw członkowskich na kryzys. “Ze względu na krytyczne doświadczenia z przeszłości, szczególnie dokładnie przygląda się Węgrom” - stwierdziła.
 

Szefowa KE podkreśliła, że jest gotowa do działania, jeśli ograniczenia wprowadzone na Węgrzech przekroczą “dozwolony poziom”. W takim przypadku Budapesztowi grozi postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego - dodała.
 

W rozmowie z “Bild am Sonntag” szefowa KE poradziła także, aby wstrzymać się z planowaniem letnich wakacji. “Obecnie nikt nie jest w stanie sporządzić wiarygodnych prognoz na lipiec i sierpień” - powiedziała.
 

Dodała, że KE “w najbliższych dniach” przedstawi zalecenia dotyczące stopniowego znoszenia nadzwyczajnych restrykcji jakie kraje UE wprowadziły, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa.
 

“Będziemy musieli nauczyć się żyć z wirusem przez wiele miesięcy, prawdopodobnie do przyszłego roku” - dodała.


źródło: PAP/lugr/ fit/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe