Krzyczał, że "zabiłby wszystkich Polaków". Żąda od nas usunięcia komentarza, który "godzi w jego imię"

Na nagraniu opublikowanym przez swoją byłą pracownicę Natalię Nitek, niemiecki biznesmen Hans G. prowadzący biznes w Polsce mówi między innymi: "Czy on jest w stanie cokolwiek zrobić, ten kolejny idiota Polak? (...) Nienawidzę Polaków. Nienawidzę ich coraz bardziej (...) Oni wszyscy są cwelami i idiotami (...) Jesteście gównem (...) Powiedziałaś, że traktuję cię jak sługę, ale ten kraj nie zasługuje na lepsze traktowanie (...) To co, powinienem ich zabić? (...) Powinienem postawić ich pod ścianą? Chciałbym (...) Chcę, zabiłbym wszystkich Polaków. Nie miałbym z tym problemu (...) Jestem hitlerowcem. To wina tego kraju, że taki jestem...". Natalia Nitek-Płażyńska zdecydowała się pozwać swojego byłego pracodawcą a w kuriozalnym, ale prawomocnym wyroku Sad Apelacyjny w Gdańsku... nakazał wzajemne przeprosiny oraz zapłatę przez obie strony po 10 tys. złotych. Dostaliśmy maila od pełnomocnika Hansa G.
 Krzyczał, że "zabiłby wszystkich Polaków". Żąda od nas usunięcia komentarza, który "godzi w jego imię"
/ screen YouTube

- działając w imieniu Pana Hansa G. [skrót nazwiska od Redakcji - przyp. red] (pełnomocnictwo w załączeniu) niniejszym informuję, iż w ramach wątku dyskusyjnego na Państwa stronie internetowej znajdują się nieprawdziwe i godzące w dobre imię mojego Mocodawcy informacje (...) Treść powyższego komentarza ma charakter bezprawny, jest ewidentnie obraźliwy, nacechowany agresją i mową nienawiści, bezpośrednio narusza dobra osobiste Pana Hansa G. w postaci czci i dobrego imienia. Co zawarte jest w następujących przepisach jak art 212 KK czy art 23, art 24 KC. (...) Żądam natychmiastowego usunięcia ww. komentarza


- pisze do nas pełnomocnik Hansa G., który sam nazywał się nazistą i chciał strzelać do Polaków

Chodzi o komentarz pod artykułem "Natalia Nitek-Płażyńska: "Wygrałam w sądzie karnym z Niemcem nazistą!". Hans G. uznany za winnego", w którym komentator nazywa Hansa G. "faszystowskim ścierwem" i piszę, że "zabrałby mu buty i pieszo wygnał do swoich" 

Usunęlibyśmy ten komentarz, ale opcja komentowania jest wtyczką Facebooka, która nie daje nam takiej możliwości. Zgłosiliśmy komentarz Facebookowi, a pełnomocnikowi odpisaliśmy między innymi: 

- Swoją drogą, żądanie Pana Hansa Gielena, który mówił, ze jest nazistą i chciał strzelać do Polaków, są bezczelnością i proszę mu to przekazać. Jeżeli chcieliśmy ten komentarz usunąć, to dlatego, że nie chcemy się zniżać do jego poziomu. O jego żądaniach poinformujemy publicznie


Co niniejszym czynimy

cyk

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym” z ostatniej chwili
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym”

W Telford, w środkowo-zachodniej Anglii, grupa nastolatków zaatakowała kijem golfowym obywatela Polski, wskutek czego trafił on do szpitala, a będącego świadkiem ataku jego 10-letniego syna zwyzywała – poinformowała w środę policja regionu West Mercia.

Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. To odwet za NATO z ostatniej chwili
Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. "To odwet za NATO"

Rosja ogłosiła, że od lipca funkcjonowanie fińskich placówek konsularnych w Murmańsku i Pietrozawodsku nie zostanie wznowione oraz że zamyka swój konsulat generalny w Lappeenrancie przy granicy z Finlandią. W Moskwie do MSZ na rozmowę wezwano fińskiego ambasadora Anttiego Helanterę. To kolejny odwet za wejście Finlandii do NATO – komentuje fińska prasa.

Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!” z ostatniej chwili
Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!”

– Wstyd, Sikorski, że byłeś kiedyś ministrem spraw zagranicznych! Wstyd, że na tej sali są teraz byli polscy premierzy, którzy kiedyś reprezentowali partie, które zaciągały w Moskwie pożyczki – mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło.

Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany z ostatniej chwili
Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany

Menadżer Roberta Lewandowskiego pojawił się w Barcelonie. Pini Zahavi został przyłapany w towarzystwie prezesa Barcelony – Joana Laporty. Z informacji mediów wynika, że chodzi o głośny transfer.

Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO z ostatniej chwili
Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO

Emmaneul Macron opowiedział się za częściowym rozbrojeniem wschodniej flanki NATO po wojnie w Ukrainie.

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję z ostatniej chwili
Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję

Jeszcze w środę wieczorem Parlament Europejski zajmie się podpisaną przez prezydenta ustawą o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Węgierski generał w Warszawie wspiera Ukrainę z ostatniej chwili
Węgierski generał w Warszawie wspiera Ukrainę

Podczas spotkania państw Bukareszteńskiej Dziewiątki w Warszawie (B9) węgierski generał Jozsef Kovacs, główny doradca ds. bezpieczeństwa narodowego w Kancelarii Premiera Węgier, wsparł dążenia Ukrainy do NATO. Pokazuje to dwoistość w polityce Budapesztu wobec Kijowa - napisał w środę węgierski portal HVG.

Andrzej Duda wyjaśni ustawę Joe Bidenowi? Nowe doniesienia Bloomberga z ostatniej chwili
Andrzej Duda wyjaśni ustawę Joe Bidenowi? Nowe doniesienia Bloomberga

Prezydent RP Andrzej Duda oświadczył w wywiadzie dla agencji Bloomberga, że nie rozumie krytycznej reakcji sojuszników na przyjęcie ustawy o komisji ds. rosyjskich wpływów. Zasugerował, że może to być wynik błędnego tłumaczenia ustawy lub efekt działań polityków opozycji. Zaproponował, że może wyjaśnić sprawę w rozmowie z prezydentem Joe Bidenem.

Zapadła decyzja w sprawie m.in. Dawida Kubackiego z ostatniej chwili
Zapadła decyzja w sprawie m.in. Dawida Kubackiego

Polski Związek Narciarski ogłosił w środę skład reprezentacji Polski w skokach narciarskich na III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023.

II i III stopień alarmowy. Jest decyzja premiera z ostatniej chwili
II i III stopień alarmowy. Jest decyzja premiera

Premier Mateusz Morawiecki przedłużył do końca sierpnia obowiązywanie stopni alarmowych BRAVO i CHARLIE–CRP - podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Stopień BRAVO dotyczy zagrożenia terroryzmem, a CHARLIE-CRP - cyberterroryzmem.

Emerytury
Stażowe