Wiceszef MZ: Pracujemy nad zakupem szybkich testów na obcencość koronawirusa

Pracujemy nad zakupem szybkich testów; będą one skierowane w pierwszej kolejności do personelu medycznego - poinformował na poniedziałkowym briefingu wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
Governor Tom Wolf/CC BY 2.0 Wiceszef MZ: Pracujemy nad zakupem szybkich testów na obcencość koronawirusa
Governor Tom Wolf/CC BY 2.0 / Flickr

Cieszyński pytany o to, czy możemy obecnie mówić o trendzie spadkowym zakażeń koronawirusem odparł, że resort monitoruje dane na bieżąco, jednak jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o jakimś trendzie.

Wiceszef MZ pytany był także o kwestię kierowania na badania lekarzy i personelu medycznego, którzy stanowią sporą część wszytkich zakażonych. Jak powiedział, trwają rozmowy w sprawie zakupu szybkich testów m.in. dla personelu medycznego.

"My teraz pracujemy nad zakupem takich szybkich testów, które nie wymagają tak długiego czasu oczekiwania, jak te (...), które są teraz wykorzystywane w diagnostyce" - powiedział Cieszyński.

"One z pewnością, w pierwszej kolejności, będą skierowane właśnie do personelu medycznego" - zapewnił.

Wiceszef MZ podkreślił, że to właśnie medycy są dziś na "pierwszej linii frontu", dlatego wszystkie działania MZ w zakresie dostarczania środków ochrony osobistej będą nakierowane przede wszystkim do pracowników służby ochrony zdrowia. (PAP)

autor: Mateusz Roszak


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe