[video] Kard. Pell uważa, że spędził 405 dni w więzieniu, by odpokutować uniewinnienia pedofilów

Andrew Bolt, dziennikarz Sky News Australia, który przeprowadził w ostatnich dniach obszerny wywiad z kard. Pellem, którego proces dzielił przez lata opinię publiczną w Australii. George Pell oskarżony był o gwałt na dwóch nastoletnich chłopcach, dowody i sposób procedowania sprawy pozostawiały wiele do życzenia nawet dla pobieżnego obserwatora - katedra pełna ludzi, otwarte drzwi do zakrystii, informacje, że kardynał w momencie domniemanych gwałtów przebywał w innej części katedry i inne.
 [video] Kard. Pell uważa, że spędził 405 dni w więzieniu, by odpokutować uniewinnienia pedofilów
/ YT, print screen/SkyNewsAustralia

Bolt mówi o polowaniu na czarownice i o nadużyciu, jakim był ciągnący się latami proces kard. Pella. Hierarcha spędził w więzieniu 405 dni, zanim nie został uniewinniony przez Sąd Najwyższy Australii. Dziewięcioro sędziów było w tej sprawie jednomyślnych.

Nie jestem przyjacielem [kard. Pella - red.], nie jestem także chrześcijaninem. (...) Nie mam interesu w tej sprawie, chodzi po prostu o prawdę i sprawiedliwość (...) Ten proces był nadużyciem, polowaniem na czarownice 

- mówi we wstępie Andrew Bolt, zaznaczając swój bardzo negatywny stosunek do pedofilii wśród duchownych, ale kard. Pellowi należy się to, by go wysłuchać.


Kardynał wyznaje, że najgorszy dla niego moment to proces w stanie Victoria. Posłuch sędziów dla manipulacji.

Kardynał George Pell wyjawił, że wstydzi się sposobu, w jaki Kościół katolicki radził sobie z „rakiem” wykorzystywania seksualnego dzieci w przeszłości

- pisze Sky News.
 

To było jak rak… musieliśmy go wyciąć

- powiedział kardynał.
 

Całkowicie potępiam tego rodzaju działania i szkody wyrządzone ludziom

- dodał.
 

Jedną z rzeczy, które mnie zasmucają, jest sugestia, że ​​jestem anty-ofiarą lub nie jestem wystarczająco współczujący. Poświęciłem dużo czasu i energii, aby je [ofiary wykorzystywania przed duchownych - red.]  ocalić, uzyskać sprawiedliwość, uzyskać pomoc i uzyskać odszkodowanie

- stwierdził.

Kardynał powiedział także, że uznał, iż spędził w więzieniu 405 dni, by odpokutować za siedem spraw wykorzystania seksualnego w australijskim Kościele, które nie doczekały się sprawiedliwych wyroków przed australijskimi sądami.

Hierarcha powiedział, że zaprzyjaźnił się z kilkoma więźniami, w tym z jednym mordercą. Obecnie ma nadzieję wieść spokojne życie.


 
adg

źródło: YT/SkyNews, TT


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe