Oficjalny profil Izraela na Twitterze upamiętnia Powstanie w Getcie zdjęciami z Powstania Warszawskiego

Dziś obchodzimy 77. rocznicę Powstania w getcie warszawskim, podczas którego polscy Żydzi wystąpili przeciwko niemieckim oprawcom. Niestety wygląda na to, że jest to powodem kolejnych pomyłek, które mieszają powstanie w getcie z Powstaniem Warszawskim. Pisaliśmy już dzisiaj o oficjalnym profilu American Jewish Committee, który upamiętniał Powstanie w getcie warszawskim zdjęciami z Powstania Warszawskiego. Niestety robi to również oficjalny profil państwa Izrael.
 Oficjalny profil Izraela na Twitterze upamiętnia Powstanie w Getcie zdjęciami z Powstania Warszawskiego
/ screen TT @Israel
Czytaj również: "Największa rebelia". American Jewish Committee znowu myli Powstanie w getcie z Powstaniem Warszawskim?

- Dziś przypada 77. rocznica powstania w getcie warszawskim, w której dzielni żydowscy mężczyźni i kobiety stawiali opór nazistom. Po miesiącu dzielnych walk powstanie zostało stłumione, a getto spłonęło. Nigdy nie zapomnimy bohaterów


- pisze profil państwa Izrael. Z wymową tweeta trudno by się nie zgodzić, gdyby nie opis Powstania w getcie jako "największej rebelii obywatelskiej podczas II wojny światowej". Otóż nie, z całym szacunkiem dla bojowników getta, największą rebelią przeciwko Niemcom, było Powstanie Warszawskie, które miało miejsce rok później.

Na błąd zwracało uwagę nawet Muzeum Auschwitz:

- Należy pamiętać, że niektóre z historycznych zdjęć wykorzystanych w filmie nie zostały zrobione podczas Powstania w getcie warszawskim w 1943 r., Ale podczas Powstania Warszawskiego w 1944 r.


- niestety błąd nie został naprawiony cyk

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe