REKLAMA

Hutnicza Solidarność wspiera służbę zdrowia w walce z koronawirusem

Komisja Robotnicza Hutników NSZZ Solidarność ArcelorMittal Poland S.A. - Kraków, w związku z aktualną sytuacją dotyczącą pandemii koronawirusa, włączyła się w pomoc służbie zdrowia.
 Hutnicza Solidarność wspiera służbę zdrowia w walce z koronawirusem
/ pixabay.com

- Przekazaliśmy kwotę 10.000 zł dla Hutniczej Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej, dzięki której zakupione i dostarczone zostaną maseczki ochronne oraz inny sprzęt ochronny niezbędny do walki o życie pacjentów zarażonych wirusem. Trafią one do krakowskich szpitali w tym, przede wszystkim, do Szpitala im. Stefana Żeromskiego

- mówi Roman Wątkowski, wiceprzewodniczący Solidarności w ArcelorMittal Poland S.A.

KRH NSZZ Solidarność przekazała także kwotę 2.000 zł na rzecz Szpitala Ginekologiczno-Położniczego Ujastek w Krakowie, za które zakupione zostaną środki ochrony medycznej dla personelu sprawującego opiekę nad kobietami w ciąży oraz noworodkami.

- Jednocześnie zwracamy się do podmiotów gospodarczych, firm, instytucji, organizacji związkowych oraz osób prywatnych o włączenie się do wspólnej akcji mającej na celu wspomaganie służby zdrowia w walce z pandemią

- dodaje Wątkowski.

Środki można przelewać na konto Hutniczej Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej: 71 1240 4588 1111 0000 5495 4298 z adnotacją COVID-19.
mk

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura