"Będziesz siedział". OMZRiK atakuje Witolda Gadowskiego za jego słowa o Strajku Kobiet

Dziennikarz śledczy i publicysta Witold Gadowski mocno naraził się środowiskom lewicowym i feministycznym, gdy w swoim Komentarzu Tygodnia ostro skrytykował pro-aborcyjną akcję "Strajk Kobiet". - Będziesz siedział - zapowiada buńczucznie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenoboficznych. 
 "Będziesz siedział". OMZRiK atakuje Witolda Gadowskiego za jego słowa o Strajku Kobiet
/ screen YT

Strajk kobiet, to znaczy że mężowi obiadu nie ugotujecie? To co ugotujecie nie da się zjeść, sprzątać nie umiecie, prać nie umiecie, prasować nie umiecie, co wy w ogóle umiecie?

Jaki to strajk kobiet?! Strajk babonów przebrzydłych! Megier! Megierom się zachciało rządzić na świecie! One brzydną z natury, bo nie chcą się przypodobać mężczyznom! Świat rządzony przez kobiety to jest coś strasznego!


- mówił Witold Gadowski w swoim Komentarzu Tygodnia nt. Strajku Kobiet. Nie uszło to uwadze lewicowym działaczom z OMZRiK.
 

Wg niego „prawdziwa” kobieta to takie połączenie sprzątaczki z kucharką i seksworkerką, której przy tym nie trzeba płacić. W ostatnich dniach tysiące podobnych mu typów wypełzło z jam i wykrotów (wiosna idzie) i gardłuje za porządkiem świata z XIX wieku, albo z „Opowieści podręcznej”. Internet pełen wypowiedzi, że jak zgwałcona to „sama się prosiła” i tęsknych „kiedyś to baba w domu siedziała i był porządek”.

Prawica nie jest w stanie poradzić sobie z myślą, że kobiety mogą mieć własne zdanie i prawo do decydowania o sobie. Prawicowej konserwie podoba się świat, w którym to mężczyźni decydują co kobietom wolno, a co nie. Politycy, biskupi, posłowie mieliby pokazywać im miejsce – w drugim szeregu, za nimi, grzecznie czekające aż pan i władca pozwoli żeby się wypowiedziały.

Gadowski przyznaje sobie prawo do publicznych najbardziej wulgarnych i obraźliwych wypowiedzi. Ale publicznie wypowiadające się kobiety wyzywa, nazywa wariatkami i odbiera im prawo do własnego zdania


- czytamy we wpisie Ośrodka na Facebooku. Na Twitterze lewicowi działacze byli dużo mniej wylewni.
 

Będziesz siedział


- napisali krótko do Gadowskiego.raw
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe