REKLAMA

Niemcy wynajęli An-225 Mrija do przewozu maseczek z Chin. Pośmiejemy się?

Kiedy do Polski przybył transport sprzętu medycznego z Chin na pokładzie największego samolotu transportowego An-225 Mrija, ze strony "wiodących mediów" oraz "ekspertów" pokroju Macieja Laska rozległ się szyderczy rechot, dotyczący rzekomo niewykorzystanych "mocy" samolotu. Samolot miał przewieźć według różnych źródeł 80-100 ton sprzętu, nie brano jednak pod uwagę, że był to sprzęt lekki, który potrzebował możliwości ogromnego transportowca, nie ze względu na wagę, ale ze względu na objętość. Teraz Niemcy chwalą się organizacją transportu sprzętu samolotem An-225
 Niemcy wynajęli An-225 Mrija do przewozu maseczek z Chin. Pośmiejemy się?
/ Wikipedia CC BY-SA 3,0 Alex Beltyukov

- Gdy 30 lat temu po raz pierwszy wystartował mega-transportowiec An-225, nikt nie przypuszczał, że pewnego dnia zostanie on wykorzystany w walce z pandemią wirusową. Samolot transportowy, który został opracowany w byłym Związku Radzieckim, przewoził już kilkutonowy prom kosmiczny Buran, zbiorniki lub turbiny gazowe

Jednak obecnie największy i najcięższy na świecie samolot transportowy zbudowany przez ukraińskiego producenta Antonowa ląduje na lotnisku Leipzig-Halle po raz pierwszy załadowany 10,3 mln maseczek.
(...)
An-225 będzie potrzebował około 613 metrów sześciennych przestrzeni ładunkowej. Jest to misja, która wymaga ogromnej objętości, ale nie ogromnego ciężaru.


- czytamy w internetowej wersji die Welt

Innym kierunkiem ataku na transport sprzętu z Chin do Polski był rzekomy brak certyfikatów, niska jakoś "chińszczyzny", co okazało się fake-newsem oraz "propagandowy charakter" misji.

Warto też zwrócić uwagę, że przezornie Niemcy nie podają ciężaru swojego transportu. Mimo to czekamy na opinie "wiodących mediów" i ekspertów"

Źródło: Welt.de

cyk

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura