Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Bohaterki w habitach

Dominikanki, felicjanki, urszulanki, loretanki, albertynki, benedyktyni, bonifratrzy, klerycy, misjonarze… W dobie pandemii koronawirusa na pomoc chorym, ubogim i opuszczonym pospieszyli bohaterowie i bohaterki w habitach i sutannach, na które – niczym Superman pelerynę – narzucili ochronne kombinezony. To właśnie o bohaterkach w habitach przeczytamy w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność”. 
 Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Bohaterki w habitach
/ fot. TS

Przypominamy, że w związku z pandemią Koronowirusa "Tygodnik Solidarność" jest do pobrania w aplikacji za darmo.
Co zrobić by otrzymać dostęp do darmowego „Tygodnika Solidarność”?


Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację „Tygodnik Solidarność”, którą znajdziecie w Google Play i App Store lub pobrać ją bezpośrednio pod tym linkiem:

http://bit.ly/aplikacjaTS

A co jeszcze w najnowszym numerze "TS"?

Przykłady pracy osób duchownych na rzecz chorych na COVID-19 w poruszającym reportażu wymienia Agnieszka Żurek. 

Osoby konsekrowane przybyły na pomoc także najciężej chorym – pacjentom warszawskiego hospicjum, dodatkowo zarażonym koronawirusem. – Wolontariuszy chcących pomóc w naszym ośrodku jest wielu. Na zamkniętym oddziale zakaźnym, gdzie leczeni są pacjenci chorzy na COVID-19, pracuje obecnie siostra dominikanka, brat bonifrater, kleryk jezuita, siostry albertynki z Krakowa, siostry ze zgromadzeń bezhabitowych, z południa Polski jadą do nas siostry służebniczki dębickie – wymienia w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” ks. Marcin Kowalczyk, kapelan hospicjum Caritasu Archidiecezji Warszawskiej przy Krakowskim Przedmieściu.


„Kościół w czasie pandemii” to z kolei publicystyka Jakuba Pacana 

W świecie epidemii mądre opisy rzeczywistości nie podnoszą człowieka do góry. Ludzie wychowani na kulcie sukcesu wstydzą się nawet przyznać ratownikom medycznym, że mają koronawirusa w obawie, że będą odrzuceni i uznani za słabych. Kościół w osobach świętych uczy, że akceptacja swojego cierpienia i kruchości może być drogą nieograniczonego rozwoju osobistego i duchowego. „Unia przeprasza bo oblała egzamin” twierdzi w swoim artykule Paweł Pietkun: 


Po co nam taka Unia? – to pytanie coraz głośniej rozbrzmiewa na salonach i w mediach we Włoszech i Hiszpanii. Nie bez powodu! Kiedy kraje informowały Brukselę o tysiącach ofiar choroby COVID-19, ta wolała zajmować się praworządnością. 

Bruksela na poważnie pochyliła się nad koronawirusem dopiero wtedy, gdy kryzys uderzył we Francję i Niemcy, dzisiaj – obok Hiszpanii i Włoch – rekordzistów pod względem liczby chorych i zmarłych. Pomoc, którą proponuje Unia, jest niemała, ale i tak ma być uzależniona na przykład od dyscypliny budżetowej czy praworządności! Naprawdę! Takie pomysły mają europarlamentarzyści.

Bartosz Bartczak w swoim tekście pisze o tym, że ukraińskie czarnoziemy trafiły z końcem marca na wolny rynek, co może nieść konsekwencje również w Polsce. 

Z końcem marca ukraiński rząd uwolnił rynek ziemi na Ukrainie. Zanim swobodnie będzie można handlować ukraińskimi gruntami rolnymi, upłynie jeszcze trochę czasu i kilka decyzji zostanie podjętych. Kiedy jednak cały ten proces się skończy, Polska musi być przygotowana na jego następstwa.


W numerze również m.in. 
 • O roli i znaczeniu flagi narodowej z Przemysławem Reyem, kuratorem Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, rozmawia Mateusz Kosiński
 • Marek Budzisz pisze o problemach europejskiego sektora obronnego 
 • Mateusz Kosiński rozmawia z Rafałem Matusiakiem, prezesem zarządu Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej
 • Teresa Wójcik w tekście "Wojna o czarne złoto" pisze o rynku naftowym 
 • Jakub Pacan rozmawia z posłem Janem Mosińskim 
 • Agnieszka Żurekw wywiadzie z dr Piotrem Bernatowiczem, dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie 
 • Robert Wąsik rozmawia z Andrzejem Kołodziejskim, przewodniczącym Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej Okręgu Katowickiego 
 • "Jesteśmy wolni, odważni i dumni" Anna Zielińska o roli związków zawodowych przy wychodzeniu z Wielkiego Kryzysu 
 • Marcin Koziestański przepytuje Kazimierza Kimso, przewodniczącego Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ Solidarność
 • Bartosz Boruciak rozmawia z Bovską 
Najnowszy numer "TS" (18/2020) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 


  Oceń artykuł
  Wczytuję ocenę...

   

  POLECANE
  Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary Wiadomości
  Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary

  Na drodze w Donbasie doszło do niebezpiecznego wypadku. Rosyjska ciężarówka wioząca żołnierzy zderzyła się z busem na drodze Szachtarsk-Torez.

  Co Pan mi tutaj...!. Ostre spięcie w TVN24 Wiadomości
  "Co Pan mi tutaj...!". Ostre spięcie w TVN24

  Do poważnego spięcia na antenie TVN doszło między Moniką Olejnik i wiceministerem Michałem Wójcikiem. Powodem była ocena pracy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

  Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki Wiadomości
  Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki

  Były prezes TVP i poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski od grudnia reprezentuje Polskę w Banku Światowym – poinformował NBP.

  Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata Wiadomości
  Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata

  Media obiegła informacja o śmierci znanego aktora Jana Nowickiego. Artysta znany z hitów „Wielki Szu”, „Magnat”, „Spirala” czy „Senatorium pod klepsydrą” odszedł w wieku 83 lat.

  „Mundial Roberta przerósł”. Były reprezentant Polski uderza w Lewandowskiego Wiadomości
  „Mundial Roberta przerósł”. Były reprezentant Polski uderza w Lewandowskiego

  Były reprezentant Polski Radosław Kałużny rozmawiał z „Przeglądem Sportowym”. Były piłkarz m.in. Zagłębia Lubin czy Wisły Kraków skomentował postawę Lewandowskiego oraz awans polskiej reprezentacji z grupy. – Mundial Roberta przerósł – stwierdza.

  „Zbankrutowałem”. Lech Wałęsa narzeka na żonę i wydatki przed świętami Wiadomości
  „Zbankrutowałem”. Lech Wałęsa narzeka na żonę i wydatki przed świętami

  Lech Wałęsa w ostatnim wywiadzie z „Super Expressem” mówił o mikołajkach i Bożym Narodzeniu. Były prezydent nie ukrywał, że w tym roku okres świąteczny będzie dla niego trudny. – Zbankrutowałem – wyznał.

  „Jestem gotowy”. Tusk odpowiada Kaczyńskiemu Wiadomości
  „Jestem gotowy”. Tusk odpowiada Kaczyńskiemu

  Jarosław Kaczyński w jednym z ostatnich wywiadów nie zaprzeczył, że dojdzie do jego debaty z Donaldem Tuskiem. Na słowa prezesa PiS odpowiedział za pośrednictwem mediów społecznościowych lider PO.

  Zmiany w rządzie. Powołano nowego wiceministra Wiadomości
  Zmiany w rządzie. Powołano nowego wiceministra

  Wojciech Gerwel, dotychczasowy ambasador RP w Wietnamie, został powołany na wiceministra spraw zagranicznych; będzie się zajmował m.in. polityką azjatycką – poinformowało MSZ.

  Nowy sondaż wyborczy. Sześć partii w Sejmie Wiadomości
  Nowy sondaż wyborczy. Sześć partii w Sejmie

  Nowy sondaż autorstwa IBRiS. Wynika z niego, że w dalszym ciągu liderem jest Prawo i Sprawiedliwość. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej. Podium zamyka Lewica. Próg wyborczy przekracza łącznie sześć partii.

  Kolejna fala mobilizacji w Rosji? Amerykanie nie mają wątpliwości Wiadomości
  Kolejna fala mobilizacji w Rosji? Amerykanie nie mają wątpliwości

  Kreml wezwał do „ignorowania” nieoficjalnych doniesień o nowej fali mobilizacji, wyraźnie próbując uciszyć niepokój społeczeństwa i odzyskać kontrolę nad przekazem dotyczącym tej sprawy – ocenia amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW) w najnowszym raporcie.

  Marsz
  Godności
  Emerytury
  Stażowe