REKLAMA

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Bohaterki w habitach

Dominikanki, felicjanki, urszulanki, loretanki, albertynki, benedyktyni, bonifratrzy, klerycy, misjonarze… W dobie pandemii koronawirusa na pomoc chorym, ubogim i opuszczonym pospieszyli bohaterowie i bohaterki w habitach i sutannach, na które – niczym Superman pelerynę – narzucili ochronne kombinezony. To właśnie o bohaterkach w habitach przeczytamy w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność”. 
 Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Bohaterki w habitach
/ fot. TS

Przypominamy, że w związku z pandemią Koronowirusa "Tygodnik Solidarność" jest do pobrania w aplikacji za darmo.
Co zrobić by otrzymać dostęp do darmowego „Tygodnika Solidarność”?


Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację „Tygodnik Solidarność”, którą znajdziecie w Google Play i App Store lub pobrać ją bezpośrednio pod tym linkiem:

http://bit.ly/aplikacjaTS

A co jeszcze w najnowszym numerze "TS"?

Przykłady pracy osób duchownych na rzecz chorych na COVID-19 w poruszającym reportażu wymienia Agnieszka Żurek. 

Osoby konsekrowane przybyły na pomoc także najciężej chorym – pacjentom warszawskiego hospicjum, dodatkowo zarażonym koronawirusem. – Wolontariuszy chcących pomóc w naszym ośrodku jest wielu. Na zamkniętym oddziale zakaźnym, gdzie leczeni są pacjenci chorzy na COVID-19, pracuje obecnie siostra dominikanka, brat bonifrater, kleryk jezuita, siostry albertynki z Krakowa, siostry ze zgromadzeń bezhabitowych, z południa Polski jadą do nas siostry służebniczki dębickie – wymienia w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” ks. Marcin Kowalczyk, kapelan hospicjum Caritasu Archidiecezji Warszawskiej przy Krakowskim Przedmieściu.


„Kościół w czasie pandemii” to z kolei publicystyka Jakuba Pacana 

W świecie epidemii mądre opisy rzeczywistości nie podnoszą człowieka do góry. Ludzie wychowani na kulcie sukcesu wstydzą się nawet przyznać ratownikom medycznym, że mają koronawirusa w obawie, że będą odrzuceni i uznani za słabych. Kościół w osobach świętych uczy, że akceptacja swojego cierpienia i kruchości może być drogą nieograniczonego rozwoju osobistego i duchowego. „Unia przeprasza bo oblała egzamin” twierdzi w swoim artykule Paweł Pietkun: 


Po co nam taka Unia? – to pytanie coraz głośniej rozbrzmiewa na salonach i w mediach we Włoszech i Hiszpanii. Nie bez powodu! Kiedy kraje informowały Brukselę o tysiącach ofiar choroby COVID-19, ta wolała zajmować się praworządnością. 

Bruksela na poważnie pochyliła się nad koronawirusem dopiero wtedy, gdy kryzys uderzył we Francję i Niemcy, dzisiaj – obok Hiszpanii i Włoch – rekordzistów pod względem liczby chorych i zmarłych. Pomoc, którą proponuje Unia, jest niemała, ale i tak ma być uzależniona na przykład od dyscypliny budżetowej czy praworządności! Naprawdę! Takie pomysły mają europarlamentarzyści.

Bartosz Bartczak w swoim tekście pisze o tym, że ukraińskie czarnoziemy trafiły z końcem marca na wolny rynek, co może nieść konsekwencje również w Polsce. 

Z końcem marca ukraiński rząd uwolnił rynek ziemi na Ukrainie. Zanim swobodnie będzie można handlować ukraińskimi gruntami rolnymi, upłynie jeszcze trochę czasu i kilka decyzji zostanie podjętych. Kiedy jednak cały ten proces się skończy, Polska musi być przygotowana na jego następstwa.


W numerze również m.in. 
 • O roli i znaczeniu flagi narodowej z Przemysławem Reyem, kuratorem Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, rozmawia Mateusz Kosiński
 • Marek Budzisz pisze o problemach europejskiego sektora obronnego 
 • Mateusz Kosiński rozmawia z Rafałem Matusiakiem, prezesem zarządu Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej
 • Teresa Wójcik w tekście "Wojna o czarne złoto" pisze o rynku naftowym 
 • Jakub Pacan rozmawia z posłem Janem Mosińskim 
 • Agnieszka Żurekw wywiadzie z dr Piotrem Bernatowiczem, dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie 
 • Robert Wąsik rozmawia z Andrzejem Kołodziejskim, przewodniczącym Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej Okręgu Katowickiego 
 • "Jesteśmy wolni, odważni i dumni" Anna Zielińska o roli związków zawodowych przy wychodzeniu z Wielkiego Kryzysu 
 • Marcin Koziestański przepytuje Kazimierza Kimso, przewodniczącego Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ Solidarność
 • Bartosz Boruciak rozmawia z Bovską 
Najnowszy numer "TS" (18/2020) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj. 


  Ankieta
  Czy Polska powinna budować mur na granicy?

   

  POLECANE
  Wydarzenia

  Związek

  Ankieta
  Czy Polska powinna budować mur na granicy?
  Tygodnik

  Opinie

  Popkultura