REKLAMA

Daily NK: Wyciekł film, na którym przyznano, że Kim Dzong Un nie żyje

Świat obiega o informacja o śmierci koreańskiego wodza Kim Dzong Una. Film, o którym pisze portal Dailynk.com, miał według podanych na nim informacji wyciec najpierw do Chin. Daily NK to internetowe medium poświęcone tematyce północnokoreańskiej, z siedzibą w Korei Południowej. Portal dotowany jest jednak przez rozmaite instytucje i licznych darczyńców, którym zależy na docieraniu do wiadomości z Korei Północnej. Portal powstał w 2004 roku jako odpowiedź na łamanie praw człowieka w Korei Płn.
 Daily NK: Wyciekł film, na którym przyznano, że Kim Dzong Un nie żyje
YT, print screen/WashingtonPost

„Wygląda na to, że film, o którym mowa, został nadany przez Koreańską Telewizję Centralną [KCTV] i dostał się do kraju przez Chiny”, poinformowało Daily NK w poniedziałek źródło z prowincji Północnej Phenianu. „Na filmie twierdzi się, że Kim zmarł nagle podczas inspekcji miejscowej”

- czytamy na portalu.
 

Film, który ma około pięciu minut, pokazuje Pałac Słońca Kumsusan w tle, a podpis mówi, że „Nasz Umiłowany Najwyższy Towarzysza Kim Jong Un zmarł podczas prowadzenia inspekcji terenowej ”. Na wideo twierdzi się, że Kim Jong Un zmarł podczas wycieczki w sobotę (25 kwietnia) o godz. 12:30 i że jego siostra Kim Yo Jong, pierwszy zastępca dyrektora Departamentu Propagandy i Agitacji Komunistycznej Partii Północnej ma go zastąpić 

- podane medium.
 
adg

źródło: TT, dailynk.com

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura