[TYLKO U NAS] Jan Mosiński: Dla opozycji im gorzej w Polsce, tym lepiej dla nich

– Potrzebujemy dziś stabilności politycznej, szybkiego zamknięcia kampanii prezydenckiej i majowych wyborów po to, aby skutecznie, jak dotychczas, zająć się sprawami gospodarczymi, miejscami pracy oraz bezpieczeństwem wewnętrznym i zewnętrznym – mówi poseł PiS Jan Mosiński w rozmowie z Jakubem Pacanem.
fot. Tomasz Gutry [TYLKO U NAS] Jan Mosiński: Dla opozycji im gorzej w Polsce, tym lepiej dla nich
fot. Tomasz Gutry / Tygodnik Solidarność nr 18/2020


– Konserwatywni publicyści i prawicowi wyborcy niepokoją się dzisiaj, co dalej z obozem Zjednoczonej Prawicy?
– Jak sama nazwa wskazuje, nadal jesteśmy Zjednoczoną Prawicą. Natomiast mamy świadomość tego, że Borys Budka, który kreuje się na lidera opozycji, pisze pewne negatywne scenariusze. Rozmowy szefa PO z Jarosławem Gowinem miały wypełnić jego próżne, polityczne ego, a nie służyć pochyleniu się nad rozwiązaniami przedstawianymi przez Jarosława Gowina. To partyjne ego Borysa Budki udziela się wielu jego akolitom, pokazując, że nie zależy im na obronie Polski przed kryzysem wywołanym koronawirusem, lecz na własnych słupkach poparcia. W mojej opinii te marzenia o rozbiciu Zjednoczonej Prawicy to bardziej myślenie życzeniowe opozycji, a nie stan faktyczny.
 

– Czuję się trochę, jakbym oglądał polityczne déjà vu, gdy Jarosław Gowin odchodził z PO w 2013 roku.– Oczywiście w polityce mogą być różne scenariusze, ale przez ostatnie kilka lat, przez całą poprzednią kadencję daliśmy wyraz temu, że potrafimy pomimo pewnych różnic tworzyć monolit. Mam nadzieję, że tak już pozostanie. Koronawirus, który zbiera swoje negatywne skutki, nie spowoduje, że u nas także nastąpi pewne przesilenie. Polacy chcą spokoju i dobrych rozwiązań. Porozumienie, PiS i Solidarna Polska działają w pewnym wspólnym paradygmacie, w którym priorytetem są polskie rodziny, polski przemysł i polska myśl technologiczna. Naszym celem nadrzędnym jest wyjście z obecnej sytuacji cało lub z jak najmniejszymi stratami.
(...)

To jest tylko część artykułu, który ukazał się w Tygodniku Solidarność nr 18/2020. Resztę możecie przeczytać pobierając ZA DARMO cyfrową wersję "TS" w naszej aplikacji mobilnej.

<KLIKNIJ BY PRZEJŚĆ DO APLIKACJI>


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe