Poruszający wpis Mateusza Morawieckiego. Premier wspomina swojego ojca

Z okazji 79 rocznicy urodzin swojego ojca, Mateusz Morawiecki opublikował 3 maja poruszający wpis w mediach społecznościowych.
Mateusz Morawiecki Poruszający wpis Mateusza Morawieckiego. Premier wspomina swojego ojca
Mateusz Morawiecki
Facebook
Kornel Morawiecki, działacz niepodległościowy w czasach PRL, założyciel Solidarności Walczącej i ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, urodził się 3 maja 1941 r. Z okazji 79 rocznicy urodzin Kornela Morawieckiego, Mateusz Morawiecki zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym wspomina swojego zmarłego w zeszłym roku ojca.

- Urodził się w Warszawie w 1941 roku, w dniu Święta Konstytucji Trzeciego Maja, dokładnie 150 lat po jej uchwaleniu - pisze o swoim ojcu Mateusz Morawiecki.

- W czasach PRL, kiedy nie było oficjalnych obchodów święta Konstytucji, organizowaliśmy w naszym wiejskim domu spotkania towarzyskie - wspomina premier. - Śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, w tym powszechnie znany Mazurek Trzeciego Maja - dodaje.

- W tym roku po raz pierwszy 3 maja nie mogliśmy Mu złożyć życzeń, ale wspominaliśmy Go ze wzruszeniem - pisze premier Morawiecki, wspominając swojego ojca - Kornela Morawieckiego.

 
BB/FB

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: