REKLAMA

[TEMAT NUMERU] Koniec świata milenialsów?

Czy pandemia koronawirusa może okazać się dla milenialsów „traumą pokoleniową”? Czy pokolenie przyzwyczajone do funkcjonowania w „rytmie tymczasowości” zostanie zmuszone do zmiany stylu życia i czy będzie to zmiana trwała? Stawia pytania Agnieszka Żurek w swoim artykule na łamach najnowszego "Tygodnika Solidarność".
 [TEMAT NUMERU] Koniec świata milenialsów?
/ grafika "Tygodnik Solidarność" nr 19/2020

(...)
Odpowiedzi na te pytania wydają się tak złożone, jak szeroki jest sam termin „milenialsi”. – Jak zwracają uwagę krytycy tego pojęcia, często używamy go w sposób nieprecyzyjny. Mówiąc o milenialsach, mamy na ogół na myśli wielkomiejską klasę średnią i generację ludzi urodzonych w dwóch ostatnich dekadach XX wieku – zaznacza w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” prof. UW Rafał Chwedoruk. – Tymczasem znaczenie tego terminu jest o wiele szersze. Warto uwzględniać to zastrzeżenie, mówiąc o tej generacji – dodaje. – Wydaje się, że nie jest łatwo wprawić czymkolwiek to pokolenie w stan zdziwienia – wskazuje politolog, komentując reakcję milenialsów na obecny kryzys. – Cała jego egzystencja związana jest z globalizacją, ze światowym kapitalizmem, z kryzysami i wojnami, które wybuchały za ich życia regularnie co dziesięć lat i przypominały o tym, że nic nie jest trwałe ani pewne – dodaje. – Ci ludzie bardzo elastycznie traktują pracę i rynek, inaczej niż ich starsi koledzy. Dlatego też dłużej mieszkają z rodzicami i ich przejście w trwałą dorosłość nie jest tak proste, jak było niegdyś. Zresztą jedna z nazw tego pokolenia to „Generation Maybe”. Myślę zatem, że kryzys spowodowany pandemią nie wywrze na tej generacji aż takiego wrażenia, jak nam się wydaje – podkreśla prof. Chwedoruk.
(...)

To jest tylko część artykułu, który ukazał się w Tygodniku Solidarność nr 19/2020. Resztę możecie przeczytać pobierając ZA DARMO cyfrową wersję "TS" w naszej aplikacji mobilnej.

<KLIKNIJ BY PRZEJŚĆ DO APLIKACJI>


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura