REKLAMA

Jerzy Bukowski: "Twoje 100 sekund na 100-lecie"

Film należy umieścić na swoim profilu facebookowym i oznaczyć hasztagiem #100sekundnastulecie.
 Jerzy Bukowski: "Twoje 100 sekund na 100-lecie"
/ Dennis Jarvis - Wikimedia Commons
Pod takim hasłem rodzinne miasto Jana Pawła II Wadowice proponuje uczcić 100. rocznicę jego urodzin nagraniem trwających około stu sekund filmów, w których Polacy opowiedzą o swoich osobistych wspomnieniach związanych z papieżem Polakiem - poinformowało Radio Kraków.
           
– Chcieliśmy zachęcić wszystkich, żeby się tymi wspomnieniami z nami podzielili. Nie mają to być wyreżyserowane nagrania, ale płynące prosto z serca przeżycia. Można nagrać siebie lub swoich bliskich: rodziców lub dziadków. Film należy umieścić na swoim profilu facebookowym i oznaczyć hasztagiem #100sekundnastulecie. Z nagrań powstanie wyjątkowy dokument – powiedziała krakowskiej rozgłośni Małgorzata Targosz-Storch z wadowickiego magistratu.

„Jeżeli nagrań będzie dużo, to finalnie powstanie z nich dokument, będący prawdziwym pomnikiem świętego, upamiętni stulecie urodzin i ten niezwykły dla Wadowic rok. Każdy, kto nagra film, otrzyma też prezent: koszulkę ze słowami Jana Pawła II <Jestem radosny, wy też bądźcie>” - czytamy na stronie RK..
           
Na stulecie urodzin Karola Wojtyły Wadowice planowały Światowe Dni Pamięci Jana Pawła II, ale zmuszone były przełożyć je na drugą połowę roku (prawdopodobnie na październik) z uwagi na pandemię koronawirusa.

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura