REKLAMA

[WIDEO] "Wymiana elit to bolesny proces". Smutny kabaret w Sądzie Najwyższym

Chodzi o wykluczenie nowych sędziów i uniemożliwienie im zgłaszania jakiegokolwiek kandydata na stanowisko I prezesa Sądu Najwyższego – komentuje sytuację w Sądzie Najwyższym sędzia Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Aleksander Stępkowski.
 [WIDEO] "Wymiana elit to bolesny proces". Smutny kabaret w Sądzie Najwyższym
PAP/Wojciech Olkuśnik
Trwające od piątku Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego nadal wstrzymuje się od wyłonienia kandydatów, spośród których prezydent powoła Pierwszego Prezesa SN na sześcioletnią kadencję. W sobotę pełniący obowiązki prezesa sędzia Kamil Zaradkiewicz ogłosił przerwę do wtorku.

W programie "W tyle wizji" na antenie TVP Info opublikowano fragmenty z obrad Zgromadzenia Ogólnego SSN:

Sugeruję odroczenie Zgromadzenia Ogólnego bez terminu, ewentualnie wskazanie terminu na koniec czerwca bieżącego roku – mówił sędzia Wiesław Kozielewicz. – Ja już mam swój wiek. Nie zgadzam się. Jak mam to oznaczyć? Co oznacza kółeczko? – dopytywała jedna z sędziów będących na sali.

Sędziowie pytali także, czy w ciągu nocy przeprowadzono dezynfekcję i ozonowanie sal.
 

"Chodzi o wykluczenie nowych sędziów"

Chodzi o wykluczenie nowych sędziów i uniemożliwienie im zgłaszania jakiegokolwiek kandydata na stanowisko I prezesa Sądu Najwyższego –twierdzi sędzia Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Aleksander Stępkowski.

Doniesienia z Sądu Najwyższego szokują. Sędziowskie złośliwości i przekleństwa, groźby porachunków i pomówienia. Wymiana elit to czasem bolesny, ale naturalny i niezbędny proces ustrojowy, bez którego władza nierozliczona ulega deprawacji – skomentował wydarzenia w Sądzie Najwyższym adwokat i prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski.
 

/Twitter/wPolityce.pl/TVP Info


Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura