[video] Nakręcili klip o przemocy domowej… świetnie się przy tym bawiąc. Kontrowersyjna akcja celebrytów

Polscy celebryci - m.in Patrycja Khazadi, Barbara Kurdej-Szatan, Julia Wieniawa, Adam Zdrójkowski, Rafał Maślak, Maciej Dowborczy czy Marcelina Zawadzka wzięli udział w klipie podejmującym temat przemocy domowej. I o ile zwrócenie uwagi na trudny i realny problem jest działaniem niewątpliwie słusznym, o tyle sposób, w jaki podjęto ten temat może budzić głęboki niesmak.
 [video] Nakręcili klip o przemocy domowej… świetnie się przy tym bawiąc. Kontrowersyjna akcja celebrytów
/ screen video
Na wideo widzimy jak polscy celebryci okładają się pięściami lub kopniakami, przekazując "ciosy" kolejnym aktorom grającym w produkcji. Całość okraszona jest różnego rodzaju "groźnymi minami", pozami, czy żenującymi aktami pseudo-przemocy, jak atakowanie agresora psem. 
 

Lepiej uważaj ! ???? #CucChallenge

Dzięki ekipo za wspólną domową zabawę montażem i efektami ! ????????????????
Udział wzięli : @rafalmaslak @annamarkowska_official @asiaopozda @danny.ferreri @maciej_dowbor @klaudiahalejcio @juliawieniawa @kazadi_official @sebastianchlodnicki @gruszka3 @jurasmma @marcelina_zawadzka @olakot_ @victorborsuk @wierzbicki_andrzej_ @emilian_gankowski @kvcperkrol @adam_zdrojkowski


- napisała Barbara Kurdej-Szatan na Intagramie i Facebooku, gdzie opublikowała filmik. W dalszej części wpisu opublikowała listę instytucji, które pomagają walczyć z różnego rodzaju przemocą. Dodała również hashtagi #reagujnaprzemoc #stopprzemocychallenge. 

Inicjatywa, by znane osoby nagłaśniały temat przemocy domowej wydaje się słuszna, dlaczego jednak zrobiono to w tak "zabawowy" sposób? Czy takie zachowanie traktuje z należytą wrażliwością tak trudny i bolesny problem?


 

Nasi celebryci wystartowali z akcją #StopPrzemocyChallenge - świetnie się przy tym bawiąc.

Pytanie tylko - czy przemoc w rodzinie powinniśmy tak przedstawiać? 

W dobie kwarantanny telefony telefony alarmowe dzwonią prawie 20% częściej...

Akcja słuszna, wykonanie bezmyślne


- komentuje na Twitterze Wojtek Kardyś, ekspert od Social Mediów.
 
raw
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe