Nowy kandydat PiS na wicemarszałka Senatu: W tym momencie Senat służy wprost walce z rządem

Senat jest obecnie najmocniejszym ogniwem opozycji, służy walce z rządem, potrzeba bardzo mocnej mobilizacji senatorów PiS, będę starał się bronić w Senacie decyzji polskiego rządu - powiedział w środę senator Marek Pęk, którego PiS będzie rekomendowało na wicemarszałka izby.
Wojciech Olkuśnik Nowy kandydat PiS na wicemarszałka Senatu: W tym momencie Senat służy wprost walce z rządem
Wojciech Olkuśnik / PAP
 

Pęk powiedział na konferencji prasowej, że decyzję ws jego nominacji podjęło kierownictwo PiS. "Dla mnie to wielkie wyzwanie, zobowiązanie" - podkreślił.
 

Zapowiedział, że razem z senatorem Markiem Martynowskim, szefem senackiego klubu PiS, niezwłocznie spotka się z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim i wniosą odpowiedni wniosek, aby jeszcze na obecnym posiedzeniu Senatu mógł się dokonać wybór nowego wicemarszałka.
 

Pęk przypomniał, że jest senatorem drugą kadencję. "W Senacie sytuację polityczną mamy jasną, Senat jest w tym momencie najmocniejszym ogniwem opozycji, służy wprost walce z rządem (...), właściwie każde głosowanie teoretycznie jest do wygrania, potrzeba takiej bardzo mocnej mobilizacji senatorów PiS, aktywności będę na to bardzo zwracał uwagę, będę po prostu starał się bronić w Senacie decyzji polskiego rządu" - powiedział Pęk.
 

Dodał też, że będzie zwracał uwagę, aby praca w izbie przebiegała zgodnie z regulaminem. "Mamy bardzo wiele pretensji w tym zakresie do obecnego kierownictwa Senatu, obradujemy nieustannie w jakimś nieznanym regulaminowi trybie" - stwierdził senator PiS. 


Karol Kostrzewa


źródło: PAP/kos/ mok/Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe