REKLAMA

[video] A.Macierewicz: "Dzisiaj Wojsko Polskie przejmuje wartości Żołnierzy Niezłomnych"

- Dzisiaj Wojsko Polskie przejmuje ich tradycję, dzisiaj Wojsko Polskie przejmuje ich wartości, dzisiaj Wojsko Polskie świadczy o tym, że jest ich kontynuacją... Żołnierzy Niezłomnych - mówił minister obrony Antoni Macierewicz podczas uroczystości 70-lecia śmierci straconego przez komunistów gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego pseud. Waszczyc
 [video] A.Macierewicz: "Dzisiaj Wojsko Polskie przejmuje wartości Żołnierzy Niezłomnych"
/ YT, print screen
Fragment przemówienia Ministra Obrony Narodowej podczas obchodów 70. rocznicy śmierci gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego pseud. Warszyc, dowódcy KWP aresztowanego przez bezpiekę i straconego wraz z pięciorgiem podwładnych 19 lutego 1947 roku w Łodzi, wyrokiem Wojskowego Sądu Rejonowego w Łodzi:

"Przywolujemy pamięć tego, który został zamordowany 70 lat temu. Wówczas kapitana, dziś, dzięki decyzji Przezydenta Rzeczpospolitej Lecha Kaczyńskiego z 2010 roku, generała, Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca". I można by rzec, że jest to okoliczność nie tylko tragiczna, ale i smutna, można by rzec, że wspominamy jedynie dawno odeszłą w przeszłość pamięć, cienie naszych przodków, ale nie. Tak nie jest. Dzisiaj Wojsko Polskie przejmuje ich tradycję, dzisiaj Wojsko Polskie przejmuje ich wartości, dzisiaj Wojsko Polskie świadczy o tym, że jest ich kontynuacją... Żołnierzy Niezłomnych. Tych, którzy się nigdy nie poddali. Powtarzamy często słowa, że ich walka, śmierć, poświęcenie nie poszły na marne."

- powiedział Antoni Macierewicz.


źródło: YT/ TVP Info

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura