REKLAMA

"Media zabijają dziś więcej ludzi niż COVID-19". Gadowski o dezinformacji medialnej ws. koronawirusa

Pisarz i dziennikarz Witold Gadowski w swoim "Komentarzu tygodnia" ocenił działania medialne w sprawie pandemii koronawirusa jako dezinformacyjne.
Screen "Media zabijają dziś więcej ludzi niż COVID-19". Gadowski o dezinformacji medialnej ws. koronawirusa
Screen / Youtube
Witold Gadowski w "Komentarzu tygodnia" ujawnił szereg nowych informacji na temat rzeczywistej skali pandemii koronawirusa oraz roli mediów w dezinformowaniu społeczeństw w tej sprawie.

Jeżeli chcemy cokolwiek zrozumieć, wyłączmy te wszystkie stacje dezinformacyjne


- zaapelował dziennikarz.

Niepostrzeżenie weszliśmy w epokę, w której media służą jako jedna z podstawowych broni. Media zabijają dziś więcej ludzi niż COVID-19.


- dodał.

Wyszedłem z mediów i wiem, jaką mają naturę. Dlatego ostrzegam Państwa: to, co kiedyś było zdrowe i dawało nam pewne wyobrażenie świata, dziś staje się toksyczne. Musicie sami szukać informacji i inspirować te poszukiwania. I dzięki sprawdzonym informacjom formować własny styl życia. Świat nie będzie już taki sam. W tym świecie będziemy musieli walczyć o nasz styl życia. Ale żeby walczyć o coś, trzeba najpierw wiedzieć, o co się walczy


- podkreślił.

Gadowski wskazał również na dezinformacyjną rolę międzynarodowych organizacji cieszących się zaufaniem społecznym oraz na konieczność poszukiwania źródeł wiedzy we własnym zakresie i nieulegania stadnym zachowaniom. Spodziewając się ataku i oskarżeń w związku z wyrażaniem własnych opinii na temat obecnej rzeczywistości, zaznaczył:
 
Wielokrotnie powtarzam: przyjacielem jest mi Plato, ale większym przyjacielem - prawda.


cwp/gadowskiwitold.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura